کد خبر: ۵۰۸۵۷
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
آیت الله العظمی خامنه‌ای؛
رهبر فرزانه انقلاب به سخنان روحانی از این که اعلام کرد؛ تحریم ظالمانه باید از بین برود تا مساله محیط زیست، اشتغال جوانان، صنعت جامعه، آب آشامیدنی، افزایش منابع آبی، احیای بانک ها و امنیت با سازش آمرکا رفع می شود، گفتند: دروغ و فریب از خصیصه های دشمنان است لذا سازش با آمریکا به هیچ وجه مشکلات کشور را از نظر امنیتی،اقتصادی، سیاسی و اخلاقی نه تنها رفع نمی‌کند بلکه بدتر می شود.

به گزارش تجارت امروز، آیت‌الله العظمی سید علی‌خامنه‌ای افزودند: یکی از آقایان رئیس‌جمهور دوره‌های مختلف با بنده بحث‌هایی کردند، آن آقا نتیجه این بحث را در جلسه شورای عالی امنیت ملی اینطور مطرح کردندکه فلانی استدلال‌هایی داردکه‌من جوابی برای آن ندارم،راست هم می‌گفت؛بنده برای رد ایجاد ارتباط با آمریکا استدلال هایی داشتم که ایشان برای پاسخ به این استدلال ها پاسخی نداشت که آقای هاشمی در جواب رهبر گفت؛ بله من گفتم.

مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار خود با رهبر فرزانه انقلاب در سال 91 گفت: آقای روحانی متنی تهیه کرد که منافع و ضرر ها را در آن گنجانده بود، آیت الله العظمی خامنه ای در جواب گفتند: در متن آقای روحانی ضررها قید نشده بود بلکه فقط منافع بود؛ آقای روحانی در آن متن 10 - 15 منافع ذکر کرده بودند و آقای هاشمی شما هم چند منافع با خط خودتان اضافه کرده بودید.

ایشان در آخرین دیدار رئیس‌جمهور و هیات دولت دوازدهم تجربه‌ دولت روحانی در اعتماد به غرب را برای آیندگان عبرت‌آموز خواند و تأکید کردند: در این دولت معلوم شد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد.

رهبر فرزانه انقلاب گره زدن مشکلات کشور به همراهی غربی‌ها را نیز اقدامی اشتباه توسط دولتمردان دانسته و متذکر شدند: مطلقاً نباید برنامه‌های داخلی را به همراهی غرب موکول و منوط کرد، چون قطعاً شکست می‌خورد.

شما‌ها هم هر جایی که کارهایتان را به همراهی غرب منوط کردید، ناموفق ماندید؛ هر جایی که بدون اعتماد به غرب، خودتان قد علم کردید و حرکت کردید موفّق شدید.

 

بیشتر بخوانید: 

 

به همین مناسبت پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR  در نماهنگ "عبرت آیندگان»" بخش‌هایی از بیانات سال ۱۳۹۱ رهبر فرزانه انقلاب در دیدار اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره‌ تجربه‌ اعتماد به آمریکا را برای نخستین‌بار منتشر کرده است.

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای از دهه‌های گذشته همواره استدلال‌هایی برای بی‌اعتمادی به غرب و ضرر‌های مذاکره با آمریکا -جز در بعضی مسائل مشخص- بیان کرده‌اند که طرفداران مذاکره با آمریکا جوابی برای این استدلال‌ها نداشته‌اند.

ایشان در دیدار اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در فروردین سال ۱۳۹۱ با اشاره به سابقه این بحث با آقای هاشمی رفسنجانی گفتند: با خود ایشان جلسه‌های متعددی صحبت کردم، صدای آقای هاشمی در شورای عالی امنیت ملی ضبط است که گفتند فلانی در این زمینه استدلال‌هایی دارد که ما جواب آن استدلال‌ها را نداریم.

 
 
 
 
انتهای خبر//حسین عبداللهی
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری