کد خبر: ۵۰۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۲
نروژ درباره استخراج بیت‌کوین تصمیمی جدید گرفت تا مشکلات زیست‌محیطی استخراج رمزارز را برطرف کند.

به گزارش تجارت‌امروز، استخراج رمزارزها در جهان رو به افزایش است و نیاز به برق دارد. مصرف برق زیاد ماینرها باعث به‌وجود آمدن برخی اثرات مخرب زیست محیطی می‌شود. کشورهایی همچون نروژ و سوئد به دلیل ارزان بودن هزینه انرژی برق مقصد اصلی استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتالی شده است.

به گزارش یورونیوز، مصرف انرژی بیش از حد ماینرها باعث شده تا مسئولان نروژ بیانه‌ را بازخوانی و سری محدودیت‌هایی برای استخراج ارزهای دیجیتال منظور کنند.

بیورن آریلدگرام، وزیر دولت محلی و توسعه منطقه‌ای نروژ گفت: مزایای استخراج ارزهای دیجیتال و اساس کار آنها در بلندمدت مفید است اما توجیه استفاده گسترده از انرژی‌های تجدیدپذیر دشوار. ما در حال بررسی سیاست‌های مقدار مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر برای رسیدگی به چالش‌های مرزارز هستیم.

گرام افزود: اگر نروژ مجبور به دنبال کردن مقررات تنظیم شده توسط سوئد باشد، برنامه‌ها شامل سختگیری‌ها برای فعالیت‌های استخراج ارزهایی مانند بیت‌کوین که مقدار قابل توجهی برق مصرف می‌کند خواهد شد.

نظر گرام پس از سخنان مدیر خدمات مالی سوئد و تنظیم کنندگان حفاظت از محیط زیست بیان شد که خواستار ممنوعیت برای استخراج در سراسر اروپا، بعد از افزایش چند صد درصدی مصرف انرژی ماینرهای بیت‌کوین در نروژ امسال شدند.

ریسینگیر، مدیر آژانس محافظت محیط زیست و اریک تدین، مدیر سازمان نظارت مالی سوئد می‌گویند: سوئد برای تغییر شرایط خدمات ضروری به انرژی تجدیدپذیر مورد هدف تولیدکنندگان دارایی‌های کریپتو نیاز دارد و افزایش استفاده ماینرها توانایی ما را برای تحقق توافقنامه پاریس تهدید می کند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری