کد خبر: ۵۰۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰
شماری از مالکان خودروهای تسلا شروع به استفاده برای استخراج رمزارز کردند. آنان از وسایل نقلیه خود به عنوان منابع تامین برق برای این کار استفاده می‌کنند.

به گزارش تجارت‌امروز، به نقل یورونیوز، سراج رَوال یکی از استخراج کنندگان رمزارز، در گفتگو با شبکه سی‌ان‌بی‌سی رایانه مک‌ بوک اپل مدل مینی ام‌یک به خودروی تسلا مدل ۳ که ساخت سال ۲۰۱۸ است، موفق شده ماهانه حدود ۸۰۰ دلار از محل استخراج رمزارز درآمد کسب کند.

در سال ۲۰۱۸ نیز فرد دیگری بخ نام کریس آلسی مدعی شده بود که با روشی مشابه موفق شده در یک بازه زمانی ۶۰ ساعته، معادل ۱۰ دلار بیت‌کوین استخراج کند که سود خالص بوده است.

منتقدان معتقدند هزینه استهلاک به خودرویی که ۴۰ تا ۱۰۰ هزار دلار آمریکا قیمت دارد، سود واقعی این روش استخراج رمزارز را کاهش می‌دهد. با وجود قیمت بالای بیت‌کوین، دشواری و زمان مورد نیاز برای استخراج آن افزایش یافته و بسیاری از استخراج‌کنندگان رمزارز با تجهیزاتی در سطح یک لپ‌تاپ قادرند که رمزارزهای یک یا دو دلاری استخراج کنند.

هزینه برق شارژ خودروهای الکتریکی در همه جهان مجانی نیست و این رقم را نیز باید در محاسبه سود خالص لحاظ کرد.

برخی دیگر نیز به او پیشنهاد کرده‌اند که اگر یک شغل ساده مثل کار در رستوران‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد برای خود پیدا کند،درآمد بیشتری از ماهانه ۸۰۰ دلار کسب می‌کند و سرمایه خود و برق رانیز تلف نمی‌کند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری