کد خبر: ۵۰۸۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷
رئیس انجمن تخم‌مرغ شناسنامه‌دار؛
کمبود خوراک مرغ، باعث شد دولت از ترکیه تخم‌مرغ وارد کند. چون محل نگهداری آنها مناسب نبوده است آنها فاسد و غیر قابل مصرف شدند.

به گزارش تجارت‌امروز، مطلب بالا را مهدی معصومی رئیس انجمن تخم‌مرغ‌شناسنامه‌دار اعلام کرد و افزود:۴۰۰ تا۵۰۰ تن تخم مرغ‌های وارداتی ترکیه‌ای‌فاسد شده است،البته فاسدشدن این حجم تخم مرغ زیاد نبود زیرا روزانه در کشور 3 هزار تن تخم مرغ تولید می‌شود.

او گفت: تخم مرغ قابلیت صادرات و واردات ندارد. محل نگهداری تخم‌مرغ‌های ترکیه‌ای مناسب نبوده و از زمان واردات و توزیع آن به بازار زمان برده که درنهایت باعث خراب شدن تخم مرغ‌ها شده است.

وی اظهارداشت: با مازاد تولید رو به رو هستیم. مازاد تولید به معنای کاهش قدرت خرید نیست. اکنون تخم مرغ نسبت به دیگر مواد پروتئنی از جمله حبوبات ارزان‌تر است.

معصومی اعلام کرد: قیمت یک کیلو تخم مرغ از قیمت مصوب (۱۷ هزار تومان) پایین‌تر است. این در حالی است که نرخ مصوب یک شانه (۳۰ تایی) تخم مرغ، ۴۳ هزار تومان است اما برای مصرف‌کننده ۲۰ هزار تومان تمام می‌شود.

او درباره حذف ارز دولتی برای تهیه خوراک دام و طیور اعلام کرد:باحذف ارزدولتی ممکن است‌قیمت گوشت تغییر چندانی نداشته باشد اما قیمت مرغ و تخم مرغ افزایش می‌یابد.

انتهای خبر//ح.ع 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری