کد خبر: ۵۰۸۸۳
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴
مشاغل مرتبط با صنعت ارزهای دیجیتال در لینکدین سال 2021 افزایش چشمگیری داشته است. کارفرمایان افراد زیادی را برای عناوین شغلی مختلف جذب کرده‌اند.

به گزارش تجارت امروز، لینکدین در 13 ژانویه 2021 تحلیلی را پیرامون مشاغل حوزه ارز دیجیتال منتشر کرد. داده‌های این مقاله نشان می‌دهد؛ از سال 2020 تا 2021، تعداد آگهی‌های شغلی با عبارات بیت‌کوین، اتریوم، بلاکچین و ارز دیجیتال در کشور ایالات متحده 395 درصد بیشتر شده است.

این شبکه اجتماعی-کاری، خاطرنشان کرد آگهی‌های شغلی حوزه کریپتو از بخش فناوری پیشی گرفت. آگهی‌های فناوری اطلاعات در سال ۲۰۲۱ ، ۱۰۰ درصد رشد داشت.

کارفرمایان بیشتر به دنبال استخدام متخصصان نرم‌افزاری و مالی در حوزه کریپتو بوده‌اند. برای بخش‌هایی مانند حسابداری، مشاوره، اداری و سخت‌افزار رایانه متخصصانی آشنا با بلاک‌چین یا دارای سابقه کار در این حوزه جذب شدند.

 

شاید برایتان جالب باشد:

 

عناوین فرصت‌های شغلی نشان می‌دهد که این صنعت در حال بلوغ است. بسیاری از آگهی‌ها عناوین تخصصی‌ و جزئی‌ پیرامون موضوعات استخراج دارایی‌های دیجیتال و تجارت رمزارز دارد. بازار ارزهای دیجیتال با سرعت بالایی در حال تبدیل شدن به مهمترین و بزرگترین حوزه کاری است.

لینکدین رشد تقاضای عمومی برای خرید و استفاده از ارزهای دیجیتال و البته افزایش بودجه استارت‌آپ‌ها در این بخش را به عنوان عوامل ارتقا این صنعت می‌داند. علاوه بر این، Linkedin پذیرش رمزارزها توسط نهادهای دولتی و قانونی را به عنوان یک کاتالیزور برای افزایش نیاز فزاینده به متخصصان بلاکچین معرفی می‌کند.

رشد این صنعت به حدی بود که شرکت‌های قدیمی خدمات مالی مانند پی‌پال و دیلویت نیز اقدام به جذب متخصصان ارزهای دیجیتال کنند. در حالی فرصت‌های شغلی به شدت افزایش یافتند که ارزش کل بازار کریپتو در سال ۲۰۲۱ از 3 تریلیون دلار گذشت و هر واحد بیت‌کوین ۶۸ هزار دلار قیمت‌گذاری شد.

پارسال مشاغل بیشتری با قابلیت دورکاری پدید آمد و پتانسیل‌های این پدیده بیشتر کشف شد. دورکاری ارتباط معنایی با ماهیت غیرمتمرکز رمزارزها دارد. به کمک دورکاری توسعه‌دهندگان و محققان می‌توانند با چندین شرکت و کارفرما به شکل همزمان کار کنند.

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری