کد خبر: ۵۰۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷

ثروتمندترین فرد فعال کریپتو

خبرگزاری بلومبرگ تخمین زده که سرمایه خالص مدیر عامل بایننس چانگپنگ ژائو، 96 میلیارد دلار است، ژائو ثروتمندترین فرد فعال در صنعت کریپتو است.

به گزارش تجارت امروز، بنابر شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، ثروت ژائو از تاجر معروف هندی موکش آمبانی که ثروتش 92.9 میلیارد دلار است؛ بیشتر است. CZ (چانگینگ ژائو) در این رتبه بندی فاصله کمی هم با مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری Berkshire Hathaway، وارن بافت معروف و مدیر عامل شرکت Meta یعنی مارک زاکربرگ دارد.

هنوز هیچکس از مقدار ارزدیجیتالی که او در اختیار دارد، باخبر نیست، شاید ثروت CZ بیشتر از این مقدار هم باشد. او از اعلام میزان دارایی‌های خود طفره رفته ولی اعلام کرده که قصد دارد تمام سرمایه خود را به خیریه اعطا کند.

 

شاید برایتان جالب باشد:

 

گزارش اخیر وال‌استریت ژورنال، سرمایه کریپتویی در اختیار ژائو اگر به صورت عمومی اعلام شود، به بیش از 300 میلیارد دلارمی‌رسد. سال 2021، درآمد صرافی بایننس 20 میلیارد دلار اعلام شد که از درآمد صرافی آمریکایی Coinbase بالاتر است.

صرافی بایننس نسبت به محاسبات خبرگزاری بلومبرگ واکنش نشان داد و اعلام کرد: دنیای کریپتو پرنوسان است و نمی‌توان چنین تخمین‌های قطعی و ثابتی زد.

صرافی بایننس در ابتدا پارسال، برای متغیر بودن قیمت دارایی‌های این پلتفرم مورد انتقاد قرار گرفت و با مسائل و مشکل قانونی و مقرراتی مواجه شد.

مدیر عامل صرافی مشتقات FTX، سم بنکمن-فرید و مدیر عامل Coinbase برایان آرمسترانگ هم به ترتیب 15.4 و 8.53 میلیارد دلار سرمایه دارند.

انتهای خبر//ح.ع

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما