کد خبر: ۵۰۹۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
هواشناسی کرمان هفته گذشته هشدار نارنجی صادر کرد اما سطح و رنگ هشدار را تغییر داد و خواستار افزایش اقدامات پیشگیرانه، مراقبت‌ها و اقدام امدادی شد.

به گزارش تجارت امروز، سیل چندروز پیش در جنوب استان زیان‌های زیادی به زیرساخت های مختلف زد. میزان آن افزون بر ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام شد.

استاندار کرمان۵۰ میلیارد تومان اعتباربه دستور رئیس جمهور برای جبران خسارت همه استان‌های سیلزده کشور از جمله کرمان تخصیص داد؛ گفت: این مبلغ باید هرچه سریعتر به حساب دستگاه‌های اجرایی واریز و نیازهای فوری مرتفع شود.

علی‌زینی وند تصریح کرد:بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) وارد نمی‌شدند،مشکل داشتیم. در بحث پرداخت خسارات ها کمیته امداد ۱۰ میلیارد تومان برای خرید اثاثیه آسیب دیده از سیل پرداخت می کند و اسباب زندگی و احشام مردم باید پس از برآورد خسارت، خریداری شود.

وی بااشاره به لزوم بازسازی سرویس های بهداشتی در مناطق سیل‌زده استان کرمان افزود: سرویس‌های بهداشتی نیز باید هر چه سریع تر ترمیم و ساخته شود که اعتبار این بخش نیز تامین شده است.

احسان عراقی‌ زاده سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمان گفت: ۵۸۰ کیلومتر از راه های این استان بعد از وقوع سیل هفته گذشته اصلاح و ۲ هزار و ۱۰۰ متر اصلاح دیواره‌های هدایت آبها و تخلیه و لایروبی یک هزار و ۵۰۰ دهانه پل صورت انجام شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: در روز گذشته طوفان شن را در شرق و زلزله را در مرکز این استان داشتیم و بارندگی نیز در سراسر استان و احتمال وقوع سیلاب را پیش بینی می کنیم.

مجید سعیدی بیان کرد: روز گذشته زلزله ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر در حد فاصل چهارفرسخ تا کوهپایه به وقوع پیوست که خوشبختانه خسارتی نداشت.

سیل کرمانسیل کرمانسیل کرمانسیل کرمانسیل کرمان

انتهای خبر//ح.ع

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری