کد خبر: ۵۰۹۱۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
بنیانگذار کاردانو از محقق شدن پیش‌بینی‌ها و وعده‌ها در سال 2022 خبرداد.

به گزارش تجارت امروز، چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو، در مصاحبه اخیر از چشم‌انداز خود برای کاردانو در سال 2022 صحبت کرد.

او گفت: همه وعده‌ها و اهداف محقق خواهند شد.

وی معتقد است مراحل پیشرفت زنجیره‌های جانبی، کانال‌های ارتباطی و عناصر تایید‌کننده و سایر برنامه‌ها به خوبی پیش می‌رود.

چارلز هاسکینوسن مدیرعامل شرکت IOG است که مسئولیت تحقیق و توسعه شبکه کاردانو را بر عهده دارد.

چارلز اعلام کرد که فناوری Hydra به زمان برای توسعه نیاز دارد اما می‌توان در مورد اتمام مراحل توسعه پروتکل Mithril تا پایان سال مطمئن است.

او از برنامه‌هایی مثل بهینه‌سازی کانال‌های ارتباطی و اضافه کردن نودهای تایید‌کننده همیشه قابل انجام است. برای ارتقا جایگاه شبکه کاردانو نسخه‌های جدید ارائه می‌شوند.

چارلز در این مصاحبه گفت که تیم توسعه شرکت IGO قصد دارد،قابلیت‌های پلتفرم‌های مشابه را در شبکه کاردانو توسعه دهند. رعایت اصول تمرکززدایی یک اصل مهم برای انجام هر تغییری است.

 

بیشتر بخوانید:

 

سپتامبر2021 سباستین ناگل، مدیرفنی IOG پستی دروبلاگش منتشر کرد و گفت: پیشرفت‌های هیجان‌ انگیزی با انجام هارد فورک آلونزو امکان‌پذیر است. او بیان کرد، Hydra راه‌حل کلیدی لایه 2 برای بهبود مقیاس‌پذیری شبکه Cardano است. این پروتکل بالاتر از لایه اول بلاکچین قرار دارد.

کاردانو برای اجماع شبکه و ایجاد محیطی عمل و غیرقابل نفوذ از الگوریتم Ouroboros استفاده می‌کند. این بستر نیز مانند سایر بلاکچین‌ها هنگام تلاش برای مقیاس‌بندی و پردازش اطلاعات با چالش‌هایی مواجه می‌شود. انجام تراکنش در Cardano مستلزم دریافت کارمزد است.

تیم توسعه کاردانو قصد دارد به کمک Hydra مشکل عدم تعادل کارمزد و امنیت شبکه را حل کند. این زنجیره جانبی بخش زیادی از پردازش‌ها را انجام داده و سبب افزایش امنیت، کاهش کارمزدها و تامین منافع اعضای شبکه خواهد شد.

راهکار دیگر تیم توسعه کاردانو، میتریل است. میتریل نامی است که برای یک فلز خیالی استفاده می‌شود. این‌ماده فلزی چکش خوارو سبک امابسیار قوی است. میتریل نمادقدرت است وهیچگاه تغییر رنگ نمی‌دهد.

Mithril یک‌راهکار مبتنی برسهام است که‌می‌تواندبه عنوان‌ پروتکلی برای رفع همگام‌سازی زنجیره، پایداری‌ زیادی شبکه و افزایش امنیت در برنامه‌های بلاکچین اجرا شود.

انتهای خبر//س.د//حسین عبداللهی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری