کد خبر: ۵۰۹۱۸
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
به رغم رکود نسبی بازار ارزهای دیجیتال برای دو هفته متوالی، اخبار فاندامنتال صعودی زیادی در یک هفته اخیر منتشر شد.

به گزارش تجارت امروز، بوترین به دنیای چندزنجیره‌ای وب ۳ خوش‌بین است، ویتالیک بوترین، خالق و هم‌بنیان‌گذار اتریوم، یک ارزیابی صریح از محدودیت‌های امنیتی در اجرای پل‌های بین زنجیره‌ای در صنعت بلاکچین به اشتراک گذاشت.

بوترین استدلال کرد که ذخیره دارایی‌ها در زنجیره اصلی آنها سطح امنیت بالاتری را در برابر حملات ۵۱ درصدی، نسبت به فعالیت‌های بین زنجیره‌ای، فراهم می‌کند؛ اظهار داشت: نگهداری دارایی‌های بومی اتریوم در اتریوم یا دارایی‌های بومی سولانا در سولانا امن‌تر از این است که دارایی‌های بومی اتریوم را در سولانا یا دارایی‌های بومی سولانا را در اتریوم ذخیره کنید.

به گفته بوترین، اگر یک پل بین زنجیره‌ای میان اتریوم و سولانا آسیب ببیند، منجر به خسارات جبران‌ناپذیری خواهد شد.

تیم dYdX، یک پروتکل مشتقه لایه دوم، با انتشار نقشه راه خود برنامه‌هایی را برای توسعه این پلتفرم و تبدیل آن به یک اکوسیستم متن باز، جامعه محور و کاملاً غیرمتمرکز تا اواخر امسال ارائه کرد.

این معماری قرار است بر اساس یک مدل دوگانه عمل کند؛ به این صورت که بخش‌هایی از پروتکل، مانند استیکینگ و حاکمیت، غیرمتمرکز هستند، در حالی که عملکردهای اصلی مانند دفتر سفارش برون زنجیره‌ای و موتور تطبیق توسط یک شرکت تابعه داخلی، یعنی dYdX Trading Inc کنترل شده و توسط سرورهای متمرکز مانند سرویس‌های وب آمازون پشتیبانی می‌شوند.

بلاکچین مبتنی بر اثبات سهام نییِر پروتکل (Near Protocol) این هفته توانست ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کند. تیم نییِر قرار است از این سرمایه برای بهبود دسترسی به فناوری بلاکچین، افزایش آگاهی و پذیرش برنامه‌های وب ۳ در شبکه خود، گسترش مخاطبان و پایگاه کاربری خود به مناطق آمریکای لاتین، ترکیه و هند، استفاده کند.

در اکتبر سال ۲۰۲۱ نیز این پلتفرم ۸۰۰ میلیون دلار برای پروژه‌های نوآورانه و جدید در فضای دیفای، از جمله توسعه برنامه‌ها، کمک‌ مالی به استارتاپ‌ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری جغرافیایی، اختصاص داده بود.

در هفت روز گذشته و همزمان با نزولی بودن بازار کریپتو، ارزش کل دارایی‌های قفل‌شده در بخش دیفای نیز با ۲٫۷۷ درصد کاهش به ۱۲۸٫۱۵ میلیارد دلار رسید.

داده‌های بازار نشان می‌دهند که ۱۰۰ توکن برتر دیفای بر اساس ارزش بازار، عمدتاً طی هفت روز گذشته صعودی بوده‌اند.

انتهای خبر//س.د//حسین عبداللهی 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری