کد خبر: ۵۰۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
علیرضا دبیر؛
رئیس فدراسیون کشتی در نشست خبری، پس از تسلیت درگذشت محمدرضا یزدانی خرم، گفت: او سال‌های زیادی برای کشتی زحمت کشید و امیدوارم جایگاه عالی داشته باشد. به خانواده او و جامعه ورزش تسلیت می‌گویم.

به گزارش تجارت امروز، علیرضا دبیر  افزود: روز اول وعده دادم انتخاب تیم ملی را جدی می‌گیرم. در المپیک و قهرمانی جهان، یک نفر را نمی‌توانید بگویید بدون انتخاب به تیم ملی رسیده باشد. در کشتی فرنگی هم همینطور. من به گذشته کاری ندارم.

وی ادامه داد: پژمان درستکار از اول چرخه را محکم گرفت و از قهرمانی کشور شروع کرد. چند سال بود این مسابقات به این خوبی برگزار نشده بود. محمد بنا از جام تختی و از مرحله سوم کارش را آغاز می‌کند. باور دارم انتخابی خوب و دقیق باعث رونق کشتی می‌شود.

او اضافه کرد: وقتی حسن یزدانی قهرمان اول دنیاست باید به او فُرجه بدهیم تا از دو مرحله جلوتر کارش را شروع کند و بر اساس آورده کشتی‌گیران رفتار کنیم.

دبیر تصریح کرد: از روز اول که به کشتی آمدم یک حرف زدم و اینکه آمدم آبرویم را بگذارم که کشتی بالا برود.

رئیس فدراسیون کشتی درباره تشکیل دو تیم برای بازی‌های آسیایی و جهانی گفت: باید با مسئولان وزارت ورزش و کمیته المپیک باید برنامه ریزی کنیم. دیدگاه بچه‌های تیم ملی برای ما مهم است. من خود این شرایط را درک کرده و هزینه آن را داده‌ام.

دبیر در پاسخ به پیمان فخری درباره، تیم اول به بازی‌های آسیایی برود، گفت: سرمربی تیم ملی و بچه‌ها و خودمان باید تصمیم بگیریم. کمیته ملی المپیک نمی‌تواند برای ما تصمیم بگیرد. هر چقدر پول می‌دهند باید مدال بخواهند.

وی ادامه داد: انتخابات کمیسیون ورزشکاران مهندسی شده بود. حمید سوریان پرمدال‌ترین ورزشکار و هم نایب رئیس فدراسیون کشتی است و یکی از چهار سهمیه انتصابی برای کمیسیون ورزشکاران را به او بدهید اما او را معرفی نکردند.

رئیس فدراسیون کشتی افزود: بودجه قهرمانی را درست ندادند. قهرمانان دارای چند مدال، زیاد داریم. کشتی روی هم ۳۰۰ یا ۴۰۰ تا مدال جهانی و المپیک دارد. سیروس پور خادم و حاجی طالقانی را برداشتند. می‌خواهند من هم بروم. آیا کشتی بار ورزش را می‌کشد یا نه؟

وی درباره حواشی سفر تیم ملی کشتی به آمریکا گفت: ماجرا از موضوع حاج قاسم سلیمانی شروع شد. حتماً باز هم از او تعریف می‌کنم. این دیدار صرفاً یک دیدار دوستانه است.

دبیر خاطرنشان کرد: کشتی ما از روسیه و آمریکا عقب است و هر چه مسابقه بدهیم به نفع ماست. ما اگر اینجا ببازیم بهتر از این است که در المپیک ببازیم.

او درباره شایعات گرین کارت امریکایی خود گفت: ما در المپیک سیدنی گرین کارت گرفتیم تا درس بخوانیم. من هیچوقت دنبال نکردم و 7سال‌ قبل انصراف دادم. کسی که گرین کارت دارد، به سفارت آمریکا می‌رود تا ویزا بگیرد؟

دبیر افزود: دیروز به سفارت آمریکا در دبی و فدراسیون آنان نامه نوشتم. یکی از همراهان را ۵ ساعت به اتاق امن بردند. دیروز به دستگاه‌های امنیتی گزارش دادم. اعلام می‌کنم از آمریکا برای حضور در ایران دعوت می‌کنم. ویزایشان را هم در فرودگاه می‌دهیم. به دنبال رابطه خوب با همه کشورها هستیم.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به وزارت ورزش گفت: دوستان می‌گویند ما اختلاف داریم. نه. آقای سجادی قول داده این هفته پول بدهد. ۵۷ روز است که پول نگرفته‌ایم. الان وقت حمایت است. ۱۴ میلیارد طلب داریم.

دبیر اظهار کرد: ما دنبال تشنج و دعوا نیستیم. نتایج کشتی در ورزش ایران اثر دارد. در المپیک دیدید مسئولان ورزش چطور منتظر مدال بودند و تا کشتی مدال می‌گرفت خوشحال می‌شدند. ما دو سال و نیم فحش خوردیم اما نتایج شیرینی به دست آمد. توانمندی کشتی خیلی بالاست.

انتهای خبر//س.د.حسین عبداللهی 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری