کد خبر: ۵۰۹۴۷
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
با رشد قیمتی کاردانو، حجم تراکنش‌های این ارز دیجیتال نیز افزایش یافته و از اتریوم پیشی گرفته است.

به گزارش تجارت امروز، حجم تراکنش‌های روزانه کاردانو و اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب برابر با ۷٫۰۲ میلیارد دلار و ۵٫۴۱ میلیارد دلار بود.

علاوه بر این، لازم به ذکر است که در ۲۴ ساعت گذشته کاربران کاردانو تنها ۶۶،۰۵۸ دلار کارمزد تراکنش پرداخت کرده‌اند، در حالی که کارمزد پرداختی توسط کاربران اتریوم در همان بازه زمانی ۴۴٫۷۴ میلیون دلار بوده است.

منتقدان تمایل دارند کاردانو را به عنوان زنجیره ارواح معرفی و رد کنند، برخی از برنامه‌های غیرمتمرکز بزرگ بر بستر این بلاکچین مبتنی بر اثبات سهام اجرا می‌شوند. از جمله آن به اکوسیستم استیبل کوین آردانا (Ardana)، صرافی غیرمتمرکز مالادکس (Maladex)، پروتکل بانکی غیرمتمرکز مِلد (MELD) و بازار توکن غیرقابل تعویض CNFT.IO، می‌توان اشاره کرد.

به گفته جان وودز، مدیر معماری کاردانو در شرکت اینپوت آوتپوت (Input Output)، انتظار می‌رود راهکارهای متعددی نیز برای افزایش مقیاس‌پذیری در سال ۲۰۲۲ اجرا شوند، از جمله بهبود اسکریپت پلوتوس، هایدرا ، سایدچِین‌ها و میتریل. وی همچنین گفت که پروژه‌های زیادی در حال تکمیل و توسعه در بستر بلاکچین کاردانو هستند.

 

بیشتر بخوانید:

 

هفته گذشته، در نظرسنجی ویتالیک بوترین، هم‌بنیانگذار اتریوم، کاردانو به ارز دیجیتال برتر جهان در سال 2035 از نظر مردم انتخاب شد.

داده‌های بازار نشان می‌دهند که ارز دیجیتال کاردانو در حال حاضر با قیمت ۱٫۵۴ دلار معامله می‌شود که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱٫۷ درصد و در این هفته، بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است.

علاوه بر این، ارزش بازار کاردانو نیز به ۵۱٫۴۷۵ میلیارد دلار افزایش یافته است. این موضوع باعث شده که کاردانو با پیشی گرفتن از یواس‌دی کوین (USDC) و سولانا (SOL)، مجدد به پنج رمزارز برتر بازار تبدیل شود.

انتهای خبر//س.د.حسین عبداللهی 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری