کد خبر: ۵۰۹۶۱
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱
یادداشت سردبیر - حسین عبداللهی
تملق و چاپلوسی ابزاری است تا برخی از مسئولان در پست‌های مدیریتی باقی بمانند و بعضی‌ها که بیش از 30 سال سابقه کار دارند، حاضر نیستند میز و صندلی رارها و بازنشست شوند، این موضوع معضلی در کشور به یک معضل اصلی تبدیل شده است و باید توسط دولت برای ترک کار آنان اقدام درخور توجهی انجام شود و زمینه اشتغال جوانان تحصیلکرده و بیکار بیشتر فراهم شود.

میز و صندلی ریاست برای برخی‌ها چقدر دلچسب و جذاب است و حاضر نیستند به راحتی از آن دل بکنند.

با اینکه برخی بازنشستگان دعوت به کار؛ از دوجا حقوق می‌گیرند حاضر نیستند جوانان تحصیل کرده و بیکار جای آنان استخدام شوند و حرف حق هم برای آنان تلخ است و موجب نارضایتی شان می‌شود، گویا این افراد منطقی نیستند.

به نظرم افراد چاپلوس به مانند اختلاسگران هستند که حاضر نیستند از درآمد اضافی خود گذشته و جوانان را جایگزین خود کنند.

با یک آمار دقیق متوجه اشغال بازنشستگان دراداره‌ها و ارگانهای دولتی می‌شویم؛ اینکه چرا از آنان انقدر حمایت می شود جای سوال است؟

باکمی مرور به قانون بازنشستگی کشورهای دیگر متوجه ضعف قانون درایران‌اسلامی می‌شویم؛ در ایران دوره بازنشستگی به 2 دور تبدیل شده است.

اداره‌ای می‌شناسم شخص 90 ساله از 20 سالگی جذب شده همچنان کارش را مثل یک جوان 20 ساله انجام می‌دهد، با انتقادی از وی؛ معترض شد و اعلام کرد من نه تنها از نظر جوانی از تو چیزی کم ندارم بلکه بهتر از تو کار می کنم.

بنده با حالت تعجب اعلام کردم بله کسی که با سن 70 ساله کار می‌کند قطعا همپای جوانان است، دریغ از آن که متوجه آن نیست بیکاری در کشور بیداد می‌کند و نباید به بیکاری دامن بزند.

انتهای یادداشت   

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری