کد خبر: ۵۰۹۷۲
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳
مهمترین مشکل تولیدکنندگان کشور عدم همکاری بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری است که اگر این موضوع رفع نشود بیشتر هم صنفان یا ورشکستگی مواجه می‌شوند.

مالیات و بانک‌؛ مشکل اساسی تولید کنندگان

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را ادیک مگردیچیان نائب رئیس اتحادیه صنایع شیمیایی و پلیمری شهرستان پردیس در گفتگو با پردیس اعلام کرد و افزود: یکی از مشکلات، نبود همکاری بین تولید کننده؛ بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری است.

او در ادامه سخنانش به توصیه های رهبر فرزانه انقلاب در زمینه حمایت ازتولید کنندگان داخل اشاره کرد و گفت: تا زمانی که از تولیدکننده حمایت نشود نمی توانیم در بخش صنعت خودکفا و موفق شویم.

این تولیدکننده اعلام کرد: همانطور که از اسمش پیداست سند وثیقه محکم و قانونی است اینکه چرا بانک از قبول این سند برای پرداخت وام امتناع می‌کند؛ جای سوال است.

وی گفت: گردش مالی از دیگر معضلاتی است که با تهیه آن به مشکل مالیاتی بر می‌خوریم.

او که از اقلیت‌های منطقه محسوب می شود، با بیان اینکه توصیه‌های رهبر همیشه بر حمایت تولید کنندگان داخل بوده و  شعار سال ۱۴۰۰ نیز « تولید و پشتیبانی و مانع زدایی» بوده اما تولید کننده ها با موانعی روبرو هستند که از مسئولان درخواست رسیدگی و رفع آن را داریم.

نائب رئیس اتحادیه صنایع شیمیایی و پلیمری شهرستان پردیس از دیگر مشکلات بزرگ صنعتگران این منطقه را نبود آب آشامیدنی دانست و افزود: هزینه هنگفت تامین آب صرفه اقتصادی برای تولید کننده ندارد؛ اگر هم آن را نخریم با مشکل بهداشت کارگران روبرو می شویم؛ اکثر وقت یک مدیر کارخانه به جای ارتقاء تولید و کار؛ صرف خرید آب کارخانه می‌شود!

مگردیچیان افزود: اداره آب و فاضلاب شهرستان هم در این زمینه همکاری ندارد و واقعا تولید کننده سرگردان است و نمی‌داند چکار کند و از طرفی هر روز بهداشت ایراد می‌گیرد.

وی در ادامه این گفتگو به مشکل آسفالت خیابانها در مناطق صنعتی خرمدشت، سیاهسنگ، جاجرود و...اشاره کرد و گفت: آنقدر وضع آسفالت و مسیر تردد برای تولید کننده‌ها خراب است که نه تنها خودروها آسیب می بینند بلکه وقتمان هم برای تردد مداومی که در مسیر کارخانه به بیرون داریم تلف می‌کند.

مگردیچیان به مشکلات بیمه ای و  خدمات کم و همچنین تأمین مواد اولیه در این صنعت اشاره کرد و افزود: در حوزه تخصصی با اینکه تعاونی داریم؛ مواد اولیه را یا آزاد تأمین می‌کنیم یا از تعاونی می‌گیریم .

وی اداره مالیاتی را از دیگر مشکل اساسی تولید کننده دانست و افزود:چطور می شود راهکاری برای رفع مشکلات وجود ندارد.

اواظهارداشت: اداره مالیات با ایراد عجیب؛ به جای کمک سنگ اندازی می‌کندوبه راحتی می‌گویند اگر نمی‌توانید تولید را جمع کنید !

مگردیچیان با اشاره به بحث مالیات بر درآمد (۹ درصد بر ارزش افزوده) گفت:این موضوع مشکلاتی برای تولیدکننده دارد که قانونگذار باید رسیدگی کند و این موضوع در صورتی که رفع نشود به اقتصاد مملکت آسیب خواهد زد.

انتهای خبر//س.د.حسین عبداللهی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری