کد خبر: ۵۰۹۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹
وزیر اقتصاد گفت: با برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده امیدواریم در سفر رییس جمهوری به مسکو ، روند امور تجاری، نظیر موانع گمرکی، بانکی و انتقال ارز برای تجار ایرانی مقیم روسیه تسهیل خواهد شد.
وزیر اقتصاد: فرایند تجارت با روسیه تسهیل می‌شود

به گزارش تجارت امروز، احسان خاندوزی دیروز بعد از نشست با تجار ایرانی مقیم روسیه افزود: مسکو همواره شریک مهمی برای تهران  بوده است و در دولت سیزدهم شدت این همکاری ها افزایش یافته است.

وی تصریح کرد:  امیدواریم سفر رئیس جمهوری به مسکو،  نقطه عطفی برای توسعه مناسبات اقتصادی و سایر حوزه های بین دو کشور ایران و روسیه شود.                                                                      خاندوزی ادامه داد که در حوزه وزارت اقتصاد و دارایی،دستور کار سرمایه گذاری های مشترک، تسهیل گمرکی ، مسائل حوزه بانکی و انتقال ارز بانک های دولتی را از قبل تعریف کردیم که امیدواریم در خلال مذاکراتی که با وزیر اقتصاد روسیه خواهیم داشت و بعد هم در دیدار روسای جمهوری نهایی خواهد شد، بتوانیم بخشی از این تسهیلات را در همین سفر شاهد باشیم.

او به  جلساتی که با تجار ایرانی مقیم و فعال در روسیه برگزار شد، اشاره کرد و افزود: تجار ایرانی مقیم روسیه موانع و گره هایی را در کار فرایند تجاری بیان کردند که بنا شد هم از سازمان توسعه و تجارت، وزارت صمت؛ بانک مرزی و وزارت اقتصادی و دارایی پیگیری شود تا سربازان خط مقدم اقتصاد و تجارت در روسیه و اوراسیا با سهولت بیشتری کار کنند.

وزیر اقتصاد:فرایند تجارت با روسیه تسهیل می شود

خاندوزی تصریح کرد: امیدوارم سفر آقای رئیسی به مسکو و برنامه‌های خوبی که توسط رئیس جمهوری روسیه  تدارک دیده شده بتواند یک جهت دهنده در حوزه روابط راهبردی دو کشور محسوب و با پیگیریهای که وزارت خانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی خواهند داشت ، چشم انداز خوبی برای توسعه اقتصاد دو کشور فراهم شود.

وزیر اقتصاد:فرایند تجارت با روسیه تسهیل می شود

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد: در مذاکرات ۱۹ ژانویه(۲۹ دی)، بین ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه و آیت الله رئیسی در مورد برجام و اجرای پروژه های مشترک اقتصادی و موضوع های بین المللی گفت وگو می‌شود.

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: پوتین و رئیسی درباره موضوع اجرای برنامه جامع اقدام مشترک درباره برنامه هسته ای ایران (برجام) گفت و گو و تبادل نظر می کنند.  

در بیانیه‌کرملین گفته شده است؛ قرار است دردیدار سران ایران و روسیه،همه‌مسائل مربوط به همکاریهای دوجانبه ازجمله اجرای طرح های مشترک در عرصه های اقتصادی و بازرگانی و موضوعات مهم بین المللی و منطقه ای بررسی شود.

علاوه بر این در این مذاکرات، مساله برجام مورد توجه قرار خواهد گرفت.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری نیز امروز اعلام کرد که رئیس جمهور کشورمان به دعوت رسمی همتای روس خود و در راستای گسترش تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، فردا چهارشنبه عازم روسیه خواهد شد.

آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی در سفر به مسکو با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری فدراسیون روسیه دیدار خواهد کرد.

انتهای خبر//س.د.حسین عبداللهی 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری