کد خبر: ۵۰۹۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۶
بازار بازی‌های بلاکچینی و تکنولوژی توکن‌های غیرمثلی یا همان NFT ها بسیار داغ است.

به گزارش تجارت امروز، توکن‌های غیرمثلی و بازی‌های بلاکچینی، با همکاری هم توانسته‌اند اکوسیستمی را خلق کنند که گیمر (Gamer) علاوه بر سرگرمی، بتواند با توجه به پیشرفتی که در بازی دارند؛ پول بدست آورد.

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، گیمر‌ها علاقه زیادی به این اکوسیستم ندارند.بیشتر بازی‌های بلاکچینی، برای شروع نیاز به سرمایه اولیه دارند.

برای انجام بازی آپلند (Upland) باید زمین خرید، زمینی که خریداری می‌شود برای فرد می‌شود و تحت عنوان توکن غیرمثلی در اختیاراو قرار می‌گیرد، اما گیمر‌ها با این مسئله مخالفند.

 

بیشتر بخوانید:

 

گیمر‌ها معتقدند که شرکت‌های بازی‌سازی با استفاده از این تکنولوژی درحال ضرر زدن به آنان هستند. از گیمر‌های مطرح به نام کریستین لنز نظر خود درباره NFT ها را با رسانه‌های مختلف به اشتراک گذاشته است. اوگفت: شرکت‌های بازی‌سازی فقط برای کسب سود از این تکنولوژی استفاده می‌کنند، نه برای واقع ‌گرایانه‌تر و زیبا‌تر شدن بازی.

بیشتر گیمر‌های مطرح یوتویوبی، با استفاده این تکنولوژی مخالفند و معتقدند که این تکنولوژی کمکی به بالا رفتن کیفیت بازی نخواهد کرد و انتقال مالکیت دارایی‌های داخل بازی به بازیکن سود مناسبی ندارد.

شرکت بازی‌سازی یوبی سافت (Ubisoft) نیز که قصد داشت از تکنولوژی بلاکچین و توکن‌های غیرمثلی استفاده کند، با مخالفت‌ها و انتقادها مواجه شد.

انتهای خبر//س.د.حسین عبداللهی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری