کد خبر: ۵۱۰۰۱
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱
رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ با حضور یگان‌های سطحی و پروازی نیروهای دریایی‌ارتش، سپاه و نیروی دریایی کشورهای چین و روسیه از بامداد امروز آغاز شد.

به گزارش تجارت امروز، به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار دوم مصطفی تاج‌الدینی سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ اظهارداشت: در این مرحله، کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ یگان‌های شناور ایران، چین و روسیه از بامداد امروز به محل اجرای مأموریت، شمال اقیانوس هند، حرکت کرده و این مرحله از تمرینات را به اجرا گذاشتند.

وی افزود: در این مرحله از رزمایش، یگان‌های شناور ایران، چین و روسیه با فرماندهی ناوشکن تمام ایرانی جماران و با استفاده از کالیبر ۲۰ میلیمتری به سوی اهداف سطحی از پیش تعیین شده در دریا تیراندازی کردند.

سخنگوی رزمایش مرکب اظهار داشت: در مرحله بعد، تمرین PHOTOEX شامل صورت‌بندی و آرایش آفندی یگان‌ها در رزمایش متناسب با تهدیدات موجود در منطقه انجام شد.

امیر دریادار دوم تاج‌الدینی ادامه داد: حضور جمهوری اسلامی ایران در ائتلاف‌های بین‌المللی بیانگر ارتقاء جایگاه بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران است و برقراری امنیت در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی بسیار با اهمیت است و نیرو‌های دریایی جمهوری اسلامی ایران اجازه هیچ‌گونه تهدیدی را در حوزه دریایی نخواهند داد.

انتهای خبر//س.د.حسین عبداللهی 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری