کد خبر: ۵۱۰۰۱
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱

آغاز رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲

رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ با حضور یگان‌های سطحی و پروازی نیروهای دریایی‌ارتش، سپاه و نیروی دریایی کشورهای چین و روسیه از بامداد امروز آغاز شد.

آغاز رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲

به گزارش تجارت امروز، به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار دوم مصطفی تاج‌الدینی سخنگوی رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ اظهارداشت: در این مرحله، کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ یگان‌های شناور ایران، چین و روسیه از بامداد امروز به محل اجرای مأموریت، شمال اقیانوس هند، حرکت کرده و این مرحله از تمرینات را به اجرا گذاشتند.

وی افزود: در این مرحله از رزمایش، یگان‌های شناور ایران، چین و روسیه با فرماندهی ناوشکن تمام ایرانی جماران و با استفاده از کالیبر ۲۰ میلیمتری به سوی اهداف سطحی از پیش تعیین شده در دریا تیراندازی کردند.

سخنگوی رزمایش مرکب اظهار داشت: در مرحله بعد، تمرین PHOTOEX شامل صورت‌بندی و آرایش آفندی یگان‌ها در رزمایش متناسب با تهدیدات موجود در منطقه انجام شد.

امیر دریادار دوم تاج‌الدینی ادامه داد: حضور جمهوری اسلامی ایران در ائتلاف‌های بین‌المللی بیانگر ارتقاء جایگاه بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران است و برقراری امنیت در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی بسیار با اهمیت است و نیرو‌های دریایی جمهوری اسلامی ایران اجازه هیچ‌گونه تهدیدی را در حوزه دریایی نخواهند داد.

انتهای خبر//س.د.حسین عبداللهی 

نظر شما