کد خبر: ۵۱۰۰۵
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶

انتقاد تند وزیر صمت از عملکرد منفی خودروسازان کشور

انتقاد تند وزیر صمت از عملکرد منفی خودروسازان کشور
وزیر صنعت، معدن و تجارت‌گفت: متاسفانه صنعت خودرو سازی ایران در سال‌های گذشته از نظر کیفیت و قیمت عملکرد و روند مناسبی نداشته است.

به گزارش تجارت امروز، سیدرضا فاطمی امین دربازدید از خودروهای آسیب دیده از حادثه تصادف زنجیره ای بهبهان - اهواز با ابراز تاسف از وقوع این حادثه تلخ افزود: ۵۸ خودرو در این حادثه آسیب دیدند که ۱۷ خودرو کیسه هوا داشتند و از این ۱۷ خودرو کیسه هوای یک خودرو فعال شده است.

وی گفت:باید دیدکه از این ۱۷ خودرو چند خودرو کیسه هوای روشن داشتند چون معمولا ناآگاهی وجود دارد و دربعضی از خودروها کیسه هوا خاموش است.

وزیر صنعت، معدن وتجارت ادامه داد: در مورد الزامات ایمنی و کیفیت خودرو باید بیشتر دقت کنیم.

فاطمی امین ادامه داد: وزارت صمت تاکید ویژه در افزایش تولید و متعادل شدن قیمت خودرو در کشور دارد با اینکه کیفیت خودروها باید قابل قبول باشد.

وی افزود:در خصوص تصادف زنجیره ای جاده بهبهان-اهواز مکاتبه ای با وزیر راه و شهرسازی انجام شده تا در کمیسیون ایمنی راه‌هااین حادثه رانندگی به دلیل تعدادبالای خودرو ها به دقت بررسی شده و عوامل این حادثه کارشناسی شود.

وزیر صنعت، معدن‌وتجارت با تاکید بر بررسی کیفیت خودروهای آسیب دیده در این حادثه همچنین پیگیری تخلفات صورت گرفته ادامه داد: درخصوص کیفیت خودروهای تولید داخل و یا خودروهای وارداتی بی کیفیت نیز بیشتر از گذشته توجه خواهیم کرد.

۲۰ دی امسال در تصادف زنجیره ای جاده بهبهان- اهواز  5 نفر جان باخته و ۴۱ نفر مصدوم شدند.

انتهای خبر//س.د.حسین عبداللهی

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما