کد خبر: ۵۱۰۰۹
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵

مصوبه جدید برای استخراج رمزارز

مصوبه جدید هیات دولت در خصوص نحوه استخراج رمزارزها در کشور ماجراهای زیادی به همراه داشت.

مصوبه جدید برای استخراج رمزارز

به گزارش تجارت امروز، این مصوبه هنوز به تصویب قطعی نرسیده، بسیار سختگیرانه‌تر از آخرین دستورالعمل استخراج رمزارزها در مرداد 98 است. اختیارات و وظایف وزارت صمت و وظایف وزارت نیرو نیز مشخص و در صورت تصویب به آنان ابلاغ خواهد شد. تنها نقطه اشتراک بین طرح قبلی و این طرح، قبول خطرات موجود در این حوزه از سوی طرفین معامله است.

بر اساس این طرح، کلیه امور مربوط به تولید، نصب تجهیزات، فروش و سایر خدمات این حوزه فقط با دریافت مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان‌پذیر خواهد بود.

در ماده دیگر این مصوبه با تاکید بر نقش وزارت نیرو در پروسه راه‌اندازی فارم، از لزوم دریافت مجوز از وزارت نفت برای مراکز استخراجی که برق خود را از سوخت فسیلی به دست می‌آورند؛ نوشته شده است.

استخراج‌کنندگان رمزارز درصورت استفاده از سوخت فسیلی برای تولید برق به صدور مجوز منوط به دریافت تاییدیه از سوی وزارت نفت خواهند بود.

در این مصوبه، به نحوه برخورد استخراج‌کنندگان غیرمجاز آمده است؛ در صورت کشف مراکز غیرمجاز، برق مجموعه به مدت 3 ماه قطع و جریمه برای صاحبان آنها در نظر گرفته شده است و در صورت تکرار تخلف، مجوز استخراج فرد خاطی باطل خواهد شد.

در بخش‌های دیگر این طرح، از لزوم همکاری وزارت ارتباطات، نیروی انتظامی، شورای تامین استانها و سایر مراکز و سازمان‌ها آورده شده است.

انتهای مطلب//س.د.حسین عبداللهی 

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما