کد خبر: ۵۱۰۱۲
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۴

اقتصاد به ابزاری برای استعمار ملت‌های جهان تبدیل شده است

اقتصاد به ابزاری برای استعمار ملت‌های جهان تبدیل شده است
خطیب نماز جمعه تهران گفت: امروز دانش فکر و اقتصاد به ابزاری برای استعمار و غارت ملت‌های جهان تبدیل شده است، زورگویان از این ابزار برای مصادره ملت‌ها به نفع خویشتن بهره می‌گیرند.
به گزارش تجارت امروز، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد به بیان دیدگاه‌های امیرالمؤمنین (ع) در نهج‌البلاغه درباره حکمرانی و سیاست‌ورزی اشاره کرد و افزود: طبق فرازهای نهج‌البلاغه جامعه اسلامی در تراز قرآن کریم باید از درآمد پایدار و مبتنی بر تولید برخوردار باشد و از طرفی نیز باید از قدرت دفاعی بازدارنده و امنیت‌آفرین نیز برخوردار باشد.

وی اظهارداشت: اگر مسئولان، حاکمان و سیاست‌ورزان به نهج‌البلاغه توجه کنند، با یک تحول عظیم در همه عرصه‌ها روبرو خواهیم بود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: فراهم آوردن زمینه تعلیم و تربیت و رشد تعالی و پاسخ به همه‌ نیازهای بشر و توسعه انسانی به معنای واقعی کلمه و نیز عمران و آبادانی جامعه و کشور در فرازهای نهج‌البلاغه تأکید شده است.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد تصریح کرد: در این فرازها یکی از اهداف انسان و هدف دوم جغرافیا و کشور است، انسان در قله کمال، تعالی، رفاه و آسایش، امنیت و کشور نیز باید در قله آبادانی و عمران و دستیابی به زیرساخت‌های توسعه و پیشرفت مورد تأکید قرار گرفته و این همان تمدن اسلامی است که رهبری معظم انقلاب اسلامی نویدبخش آن هستند.

وی ادامه داد: امروز دانش فکر و اقتصاد به ابزاری برای استعمار و غارت ملت‌های جهان تبدیل شده است، زورگویان از این ابزار برای مصادره ملت‌ها به نفع خویشتن بهره می‌گیرند.

انتهای خبر//س.د.حسین عبداللهی 

نظر شما