کد خبر: ۵۱۰۴۲
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶
محمد باقر قالیباف گفت: عبور از بحران‌ها و آزمون‌های تاریخ جز با ایثار زنان و مادران فداکار ایرانی ممکن نبود؛ بانوان ایرانی نقش تاریخی در پیروزی‌های ایران داشتند.

به گزارش تجارت امروز، محمد باقر قالیباف، رئیس خانه ملت، در جلسه علنی امروز خانه ملت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن را به تمامی مردم ایران به خصوص بانوان و مادران فداکار تبریک گفت.

رئیس خانه ملت افزود: عبور از بحران‌ها و آزمون‌های دشوار تاریخی در ایام پیروزی انقلاب و سال‌های دفاع مقدس جز با ایثار زنان و مادران فداکار ایرانی ممکن نبوده است. در سال‌های اخیر شاهد بودیم که مادران در همه گیری کرونا و مشکلات اقتصادی خانواده‌ها، بار مشکل‌ها را به دوش کشیدند و همزمان ایفای چند نقش مادری، همسری و شاغل بودن. معلم‌ها ستون فرهنگ ایرانی، خانواده، را از خطر و آسیب‌های جبران ناپذیر را نجات دادند.

قالیباف اظهار داشت: تلاش می‌کنیم منافع خانواده‌ها را اولویت قرار دهیم و در سیاست‌گذاری‌ها و تخصیص منابع و درعمل قدردان زحمات و فداکاری‌ها آنان باشیم.

قالیباف تصریح کرد: رویکرد واقع گرایانه دولت سیزدهم به منظور بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های ایران در حوزه سیاست خارجی، راهی جدید برای تامین منافع ملی مخصوصا ظرفیت‌های اقتصادی کشور است.

وی گفت: روابط خارجی متوازن، بر پایه استقلال و عزت ملی و دیپلماسی عملگرا، فهم واقع بینانه از نظام چند قطبی حاکم جهانی، انکار ناپذیر برای استفاده از همه ظرفیت‌های نظام بین‌الملل و مشارکت فعال برای منافع ملت ایران است. بهره‌گیری از ظرفیت‌های کشور‌های همسایه در عمل و با تمرکز دستگاه دیپلماسی به رفع موانع رشد، توسعه اقتصادی، منافع اقتصادی و بهبود وضعیت اقتصادی مشاهده شود.

قالیباف برای سیل‌های اخیر در استان‌های جنوبی کشور افزود: آسیب‌های فراوانی که به اموال مردم در مناطق سیل زده جنوب به خصوص جنوب استان کرمان وارد شد؛ کمیسیون‌های عمران و کشاورزی موظفند به بررسی دقیق و نیازسنجی اقدامات صورت گرفته و مسئولان اجرایی نظارتی؛ گزارش کارشناسی خود را در اسرع وقت آمده و در صحن خانه ملت قرائت کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری