کد خبر: ۵۱۰۵۴
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱

تردید سرمایه‌گذاران در انتخاب سولانا

با سقوط بازار کریپتو در این روزها، معامله‌گران در روز جمعه قادر به انجام تراکنش در بلاکچین سولانا نبودند. این پروتکل برای سرعت و مقیاس پذیری بسیار بالا در مدت کوتاهی مورد توجه افراد زیادی قرار گرفت، در روزهای اخیر با کندی زیادی روبرو شده بود.

تردید سرمایه‌گذاران در انتخاب سولانا

به گزارش تجارت امروز، جیم گرکو (Jim Greco)، مدیرعامل شرکت معاملاتی Radkl برای کندی مکرر در شبکه بلاکچین سولانا گفت: چطور امکان دارد که با چنین مشکل بزرگی در شبکه سولانا، سرمایه‌گذاران با اعتماد به فعالیت و سرمایه‌گذاری ادامه دهد؟

مشکلی که در روز جمعه بوجود آمد به روز شنبه هم کشیده شد. حساب کاربری رسمی سولانا در توییتر به این کندی اعتراف و اعلام کرد شبکه سولانا این روزها به شدت شلوغ شده و علت را تعداد بیش از حد تراکنش‌های تکراری معرفی کرد.

بنابر گفته موسس بلاکچین سولانا، شرکت آناتولی یاکوونکو، چند بات تراکنش‌های تکراری را ثبت می‌کردند و باعث افزایش شلوغی شبکه شدند. سولانا تنها بلاکچین که در ریزش قیمت‌ها، با مشکل مواجه شد، نبود. این بلاکچین به کانون اصلی صرافی‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی تبدیل شد، کندی و مشکل بیش ازدیگر شبکه‌ها دیده شد.

سم بنکمن-فرید، مدیرعامل صرافی FTX، از هواداران بزرگ سولانا است و شرکت Jump Trading سرمایه زیادی وارد پروژه‌های مستقر در سولانا کرد. بنابر اعلام شرکت Block Research، بیش از 50% از سرمایه‌گذاری‌های جامپ کپتال در اکوسیستم سولانا انجام شده است.

از دلایلی که باعث محبوبیت و گسترش سریع بلاکچین سولانا، اولویت قرار دادن مقیاس پذیری است. این مزیت در زمان شلوغی شبکه به نقص تبدیل و احتمال توقف و کندی شبکه بیشتر شد.

شبکه سولانا، شنبه خبر رفع این مشکل را منتشر کرد و تیم توسعه‌دهنده آن افزود: در آینده برنامه‌های زیادی برای بهبود و روند شبکه صورت خواهد گرفت. انتظار داریم این بروزرسانی شبکه که در مرحله آزمایش هستند؛ تا 3 یا 2 ماه آینده اجرایی شوند.

بیشتر مطالعه کنید:

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما