کد خبر: ۵۱۰۶۳
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۳

یک اخراجی دیگر از دانشگاه؟

یک اخراجی دیگر از دانشگاه؟
قرارداد دکتر امیدی از تاریخ اول فروردین سال ۹۹ تمدید نشد، اما حقوق او قطع نشده بلکه در حساب ایشان به شکل مسدود باقی مانده است.

به گزارش تجارت امروز، مطلب بالا را دکتر غلامرضاجمشیدی‌ها رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران اعلام کرد و افزود: حکم دکتر امیدی به دلیل مسایل گزینشی، تمدید نشد، موارد علمی و آموزشی؛ دلیل قطع همکاری نبود بلکه برای استخدام، فرد باید مورد تایید منابع گزینشی نیز قرار بگیرد.

اودرباره قطع همکاری دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران بادکتر رضاامیدی یکی ازاعضای هیات علمی این دانشکده اظهارداشت: جذب اعضای هیات علمی مراحل مختلفی دارد،دکتررضا امیدی عضو گروه سیاستگذاری اجتماعی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران از اول مهر سال ۹۷ تا ۳۱ سال شهریور سال ۹۸ به مدت یکسال با قرارداد پیمانی به استخدام دانشکده در آمد پس از این مدت قرارداد ایشان به مدت سه ماه دیگر یعنی تا تاریخ ۳۰ آذر ۹۸ تمدید شد.

رئیس‌دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران اعلام‌کرد:فراینداستخدام هیات علمی‌در دانشگاه‌ها امری فردی نیست که شخص درباره آن تصمیم بگیرد بلکه سازمان‌ها و نهاد‌های متفاوتی از جمله گزینش، حراست، نهاد‌های امنیتی و ... در مورد استخدام فرد نظر می‌دهند؛ بنابراین استخدام مراحلی دارد و بر اساس اطلاعات موجود درباره شخص؛ تصمیم گیری می‌شود.

وی تاکید کرد: قرارداد دکتر امیدی از اول فروردین سال ۹۹ تمدید نشد، اما حقوق او قطع نشده بلکه در حساب ایشان به شکل مسدود باقی مانده است.

دکتر جمشیدی‌ها گفت: ۱۲ دی مجددا هیات جذب دانشگاه تهران درباره دکتر امیدی تشکیل جلسه داد و در این جلسه نیز وی رای لازم را برای ادامه همکاری کسب نکرد.

وی اعلام کرد: با دکتر امیدی به طور کامل قطع همکاری شده است و حکم این استاد از سال آذر سال ۹۸ در دانشگاه تمدید نشده است.

دکتر جمشیدی‌ها درباره علت عدم تمدید قرارداد دانشگاه تهران با دکتر امیدی نیز گفت: حتما دلایل مهمی وجود داشته که قرارداد تمدید نشده است و این دلایل در پرونده این استاد وجود دارد و من نمی‌توانم اعلام کنم. اما می‌توان گفت موارد علمی، آموزشی و تکلیفی علت عدم تمدید نبود و موارد دیگر گزینشی از جمله این دلایل می‌باشد؛ چرا که برای استخدام یک فرد باید منابع اطلاعاتی و گزینشی اعلام کنند که فرد مورد تایید است و مساله خاصی ندارد.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران تاکید کرد: حکم دکتر امیدی در زمان دولت قبلی تمدید نشد و در دولت فعلی تنها این عدم همکاری اعلام عمومی شد، بنابراین اعلام می‌شود که در این دولت با وی قطع همکاری نشده و مساله مربوط به قبل است.

انتهای خبر//س.د.حسین عبداللهی

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما