کد خبر: ۵۱۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸

رمزارزهای تلگرامی

با پیوستن آندرو روگوزوف به تیم توسعه TON، تعامل این دو پلتفرم قوی‌تر شد.

رمزارزهای تلگرامی

به گزارش تجارت امروز، بنیاد TON خبر انتصاب اندرو روگوزوف به سمت مدیریتی را اعلام کرد. فعالیت او در حوزه توسعه محصولات در بلاکچین و نظارت خواهد بود. این بنیاد در سال ۲۰۱۸ توسط برادران دورف (موسسان تلگرام) ایجاد شد.

بنیاد تُن در بیانیه مطبوعاتی؛ روگوزوف را عضو جدید تیم توسعه دانست و گفت او به پروژه TON کمک کند تا بلاکچینی با متن باز، کارآمد و پرکاربرد را توسعه دهد.

 پس از انتشار این همکاری، انتظار می‌رود، تیم توسعه پلتفرم TON، تلاش‌ها برای یکپارچه‌سازی ویژگی‌ها و دعوت از 500 میلیون کاربر تلگرام آغاز شود.

روگوزوف، کیف پول Tonkeeper، ربات کیف پول و ربات درون خطی donate در تلگرام که برای اشتراک‌ کانال‌های پولی را Toncoin بود را مدیریت می‌کرد. اکنون او معاون اجتماعی مجموعه VK.com است.

 

بیشتر بخوانید:

 

پروژه OPEN NETWROK به عنوان شبکه تلگرامی طراحی شد. هدف این پروژه توسعه بلاکچینی مقیاس‌پذیر و سریع بود اما پس از مدتی تلگرام به دلایل امنیتی و فنی منصرف شد و TON این فعالیت‌ها را ادامه می‌دهد و پروژه به بستر open source تغییر کرد. TON از اولین پروژه‌های بلاکچین با الگوریتم اثبات سهام برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها بود.

در بیانیه بنیاد TON استراتژی‌های این پلتفرم، توسعه همکاری و ادغام توانایی‌ها با تلگرام، APIها و فناوری‌های مختلف ذکر شده. تیم توسعه معتقدند، کاربران این شبکه اجتماعی به رمزنگاری و تمرکززدایی علاقه دارند و این موضوع برای TON با اهمیت است.

اندرو روگوزوف در سال ۲۰۰۷ به VKontakte پیوست که از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه شبکه‌های اجتماعی روسیه است. او در ۲۰۱۷ به عنوان مدیرعامل انتخاب شد.

انتهای خبر//س.د.حسین عبداللهی 

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما