کد خبر: ۵۱۰۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۹

ربات‌ها در بلاکچین

با پیشرفت‌های روز افزون تکنولوژی، انتظار ورود ربات‌ها به حوزه‌های بلاکچین منطقی و جالب است.
ربات‌ها در بلاکچین

به گزارش تجارت امروز، بلاکچین‌ها می‌توانند سیستم ارتباطی ایمنی را برای ربات‌ها طراحی کند. این سیستم مبتنی بر تراکنش بین ربات‌ها خواهد بود و به صورت غیرمتمرکز فعال و از هک شدن و سواستفاده از ربات‌ها جلوگیری می‌کند.

ربات‌ها درصنایع مختلف فعال هستند و از کاربردهای مهم این فناوری کمک‌رسانی و عملیات‌های نجات است. ربات‌های آتش‌نشان می‌توانند پرواز کنند و پس از قرار گرفتن در بالای شعله‌های آتش، مواد خاموش‌کننده را رها کنند. اما اگر گروه مخربی فعالیت ربات‌ها را هک کند، می‌توانند باعث افزایش شعله‌های آتش شوند.

 

بیشتر بخوانید:

 

محققان دانشگاه MIT و اندیشکده پلی‌تکنیک مادرید به بررسی قابلیت‌های بلاکچین برای ساخت ربات‌ها و ایمن‌سازی فعالیت‌های روبات‌ها مشغولند. مستندات علمی، فناوری بلاکچین را رابط بین ربات‌ها برای ایمن‌سازی می‌دانند.

شبکه‌ای غیرمتمرکز ایجاد و پیام ارسال شده توسط ربات سرگروه به ربات‌های دنبا‌ل‌کننده ارسال و رمزنگاری می‌شود و به محض دریافت پیام اشتباه یا نامربوط، فعالیت ربات و سیستم از شبکه قطع می‌شود.

ربات‌ سرگروه تعداد ثابتی توکن دریافت می‌کنند. توکن‌ها زمان ارسال تراکنش‌ها زنجیره‌ای هستند. ربات‌ دنبال‌کننده صحیح و غلط بودن دستور را بررسی و شناسایی می‌کند. ارسال پیام‌ اشتباه یا پذیرش پیام‌ غلط جریمه ربات و از دست دادن توکن‌ها را به همراه دارد. ربات‌های مخرب توکن‌هایشان تمام ‌شود، نمی‌توانند پیام اشتباه ارسال کنند. درنتیجه ضریب خطای آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

 

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما