کد خبر: ۵۱۰۹۲
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱

رنگ قرمز به نقشه کرونایی بازگشت

شهرستان اردکان از استان یزد نخستین شهری است که پس از انتشار سویه امیکرون در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت. از ۲۰ آذر امسال یعنی طی ۴۷ روز گذشته، هیچ شهری در وضعیت قرمز نبود.
رنگ قرمز به نقشه کرونایی بازگشت

به گزارش تجارت امروز، با انتشار نقشه جدید کرونایی ایران، پس از ۴۷ روز رنگ قرمز به نقشه کرونایی کشور بازگشت و شهرستان اردکان از استان یزد نخستین شهری است که پس از انتشار سویه امیکرون در وضع قرمز کرونا قرار گرفت.


طبق رنگ‌بندی کرونایی کشور که در اپلیکیشن ماسک منتشر شد؛ از امروز(۶ بهمن)، یک شهرستان قرمز، ۸ شهرستان نارنجی، ۱۱۴ شهرستان زرد و ۳۲۵ شهرستان در وضع آبی قرار دارند.


با شروع خیز ششم کرونا و  با افزایش سریع موارد ابتلا، از این پس تا اطمینان از پایدار شدن شرایط، رنگ‌بندی کرونایی کشور در فواصل کوتاه‌تری منتشر خواهد شد.


هیچ شهری از ۲۰ آذر امسال(۴۷ روز گذشته)، در وضع قرمز نبود.


علاوه‌ بر آن، شهرستان‌های کاشان(اصفهان)، فردوس(خراسان جنوبی)، تربت حیدریه(خراسان رضوی)، بستک(هرمزگان)، ابرکوه، خاتم، مهریز، میبد(یزد) در وضع نارنجی قرار گرفتند.


همچنین تبریز، ارومیه، اصفهان، کرج، بوشهر، تهران، بیرجند، مشهد، زنجان، سمنان، شیراز، قم، کرمان، رشت، خرم‌آباد، ساری، اراک، بندرعباس و یزد مراکز استان‌هایی هستند که از وضع آبی خارج و در وضع زرد قرار گرفتند.

با تصمیم ستاد ملی کرونا، شاخص‌های رنگ‌بندی صرفا بر مبنای آمار بستری هستند و تغییر جدیدی نداشته‌اند.

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما