کد خبر: ۵۱۱۰۱
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱
رئیسی در دیدار با همتای خود؛

صهیونیست، دشمن بشریت

رئیس جمهور در دیدار با وزیر دفاع جمهوری آذربایجان گفت: این رژیم جعلی به هیچ وجه نمی‌تواند دوست ملت‌های مسلمان باشد.

صهیونیست، دشمن بشریت

به گزارش تجارت امروز، سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری، در دیدار با ذاکر حسن‌اف، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با بیان اینکه روابط تهران و باکو صرفا روابط مرسوم بین کشور‌ها نیست، افزود: ایران و آذربایجان نه تنها خویشاوندند، بلکه ارتباط عمیق دو ملت، که بر پایه عقیده و باور مردم دو کشور به مبانی دینی مشترک در تاریخ قوام یافته و استوار شده است.

رئیس جمهور، در دیدار با همتای خود در آذربایجان و حاشیه اجلاس اکو در ترکمنستان اظهار داشت: سیاست جمهوری اسلامی همکاری گسترده با همسایگان بخصوص آذربایجان در حوزه قفقاز است.

با تاکیدات صورت گرفته از روسای جمهوری دو کشور، روند توسعه تعاملات اقتصادی و تجاری و از جمله تعاملات ترانزیتی سرعت بیشتری گرفته است.

رئیسی با تاکید بر قدرت ایران در منطقه  موجب امنیت‌سازی است، ادامه داد: حضور نیرو‌های تکفیری و داعشی در هیچ کجا به نفع مردم منطقه نیست. این گروهک‌ها دست‌ساخته امریکا و صهیونیست‌ هستند و هر جا حضور داشتند، اعمال جنایت‌کارانه انجام دادند.

او خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی، دشمن بشریت است و نمی‌تواند دوست ملت‌های مسلمان باشد. اشغال و تجاوزگری صهیونیست‌ها در منطقه و برضد ملت فلسطین گواه این واقعیت است.

ذاکر حسن‌اف، وزیر دفاع جمهوری آذربایجان، ملاقات‌ها و گفتگو‌های خود با همتایان ایرانی را بسیار مفید، پرثمر و راهگشا برای آینده همکاری‌ها توصیفش کرد.

 

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما