کد خبر: ۵۱۱۲۷
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۷
مجتبی یوسفی گفت: امروز رمزارزها ادبیات جدید در اقتصاد دنیا به شمار می رود و لازم است خانه ملت و دولت هرچه سریع تر در این حوزه قانون گذاری انجام دهند.

به گزارش تجارت امروز، مجتبی یوسفی برای قانون‌گذاری حوزه رمزارزها، از تجربه‌هایی که ثابت کرده در هر حوزه‌ای که به صورت سلبی و نفی عمل شده گفت و یادآور شد موفقیتی حاصل نشده و از جامعه و تکنولوژی عقب خواهیم ماند و این کار نه تنها درست نیست که به یکباره محدودیت‌هایی را در این حوزه اعمال کنیم که نباید این فضا را به صورت آزاد رها کنیم.

وی گفت: متاسفانه تا به امروز در خصوص رمزارزها و مسائل مشابه به آن برخورد درستی صورت نگرفته است. امروز رمزارزها یک ادبیات جدید در اقتصاد دنیا به شمار می روند و لازم است ما هرچه سریع تر در این حوزه قانون گذاری کنیم. ما باید قوانینی در این حوزه وضع کنیم تا بدانیم چطوری قرار است این حوزه را مدیریت کنیم. مشکل رمزارزها امروز بیشتر فقدان قانون است.

او گفت: امروز مخالفان استخراج رمزارزها به بحث میزان مصرف برق آن و مشکلاتی که کشور در این حوزه با آن مواجه است اشاره دارند. از سوی دیگر برخی از اقتصاددان‌ها رمزارزها را به عنوان یک راه برای دور زدن و خنثی سازی تحریم‌ها تلقی می کنند. نظرات کارشناسی متعددی در حوزه رمزارزها مطرح می شود که با تصویب یک قانون جامع باید شاهد ساماندهی امور در این حوزه باشیم.

وی افزود: در لوای بی‌قانونی شاهد خواهیم بود که ما از جامعه عقب خواهیم ماند و مانند سایر موضوعات دیگر عده ای به میدان آمده و از اموال و دارایی های مردم سوء استفاده خواهند کرد. نباید اجازه دهیم تا اموال و پول‌های مردم به سمت صرافی های ناامن و مشکوک خارجی هدایت شود. شرکت های دانش بنیان داخلی وجود دارند که دانش فنی و زیرساخت های لازم برای مدیریت شفاف تبادل ارزهای دیجیتال را دارند. نباید اجازه دهیم تا فرصت های داخلی از بین برود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری