کد خبر: ۵۱۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۴

کانکس نشینی معضلی جدید؟

برای اجاره واحدی ۵۰ متری در کمترین حالت باید ماهیانه، چهار میلیون و ۵۰۰ تومان بپردازند، دستمزد کارگر کمتر این سقف است و حال این موضوع افزایش کانکس‌نشینی را در پایتخت موجب شده است.

کانکس نشینی معضلی جدید؟

به گزارش تجارت امروز، افزایش اجاره بهای مسکن در تهران، امسال به ۵۴ درصد رسید. این افزایش باعث افزایشی تا 3 میلیون تومان در ارزان‌ترین محلات داشته باشد.

خانواده برای اجاره واحد ۵۰ متری حداقل ماهیانه چهار میلیون و ۵۰۰ تومان بپردازند اما دستمزد کارگر کمتر از این میزان است. این موضوع، افزایش کانکس نشینی در پایتخت را به همراه دارد.

این موضوع به میزانی فراگیر شده است که برای پیدا کردن کانکس‌های اجاره تهران در فضای وب هم به راحتی نمونه‌های زیادی نمایش داده می‌شود اما در واقعیت املاکی‌ها آن را انکار کرده ویا می‌گویند موردی ندارند.

در مناطق یافت‌آباد و نعمت‌آباد کانکس اجاره ای به گفته یکی از املاکی‌ها وجود دارد، چرا که بورس فروش و اجاره کانکس است. همکارانش گفتند کانکس‌ها را داخل خانه‌های قدیمی و نوساز حیاط دار می‌گذارند.

نرخ‌ها ثابت و بسته به منطقه نیست و قیمت به علاقه صاحب تغییر می‌کند، کانکس ده متری در شهرستان پردیس با اجاره ماهیانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان آگهی شده و یا اجاره کانکس ۱۲ متری یافت‌آباد، ۱۰ میلیون پول پیش و ۶۰۰ هزار تومان اجاره ماهیانه است. در منیریه کانکسی ۲۰ متری، ۵۰ میلیون تومان پول پیش و اجاره ماهیانه ۲۰۰ هزار تومان.

سبک ها در این کار متفاوت است و شرکت‌هایی وجود دارند که کانکس را اجاره می‌دهند اما فرد باید دارای زمین باشد و آن را به افراد طالب اجاره می‌دهد.

 

نظر شما