کد خبر: ۵۱۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱

تخریب مسجد به خاطر استخر!

عربستان صعودی در چشم انداز توسعه خود، یک مسجد را خراب کرد تا در آن مکان سالن اُپرا بسازد.

تخریب مسجد به خاطر استخر!

به گزارش تجارت امروز، مقام‌های شهری جده به دستور محمد بن سلمان تعداد زیادی خانه مسکونی و یک مسجد را بدون جبران خسارت، تخریب کنند تا آن جا مجموعه‌های تفریحی و پروژه‌های سرمایه گذاری بزرگی از سوی خانواده سلطنتی ساخته شود.

ویدیویی به تازگی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نمازگزاران همیشگی این مسجد پس از اقامه آخرین نماز جمعه در آن گریه کنان بیان می‌کنند ومعتقد بودند مسجد محلی برای گردهمایی و ملاقات‌ها و رفع مشکلات بود اما اکنون نمی‌دانند چه کنند.

سیاست های ریاض در تخریب محله‌ها و ساختمان‌های مسکونی در استان جده، معضلات بسیاری همراه داشته و در موارد زیادی دولت، ساکنان را بدون پرداخت خسارت و یا دادن مهلت کافی، آنان را آواره کرده است.

این پروژه که مستقیم زیر نظر محمد بن سلمان در حال اجرا است سرمایه گذاری سنگینی برای ساخت چهار سازه بزرگ خانه اُپرا، موزه، استادیوم ورزشی و استخرهای دریایی است. در دیگر مناطق عربستان ده‌ها پروژه دیگر در چارچوب برنامه چشم‌انداز ۲۰۳۰ ولیعهد تنها، هدف جلب توریست است آغاز شد.

فعالان شبکه‌های ارتباط جمعی با دو هشتگ تخریب جده و تهدید جده، بر این مساله که یک فاجعه بشری، اجتماعی و اقتصادی، بیش از یک میلیون نفر بر این مسئله مهر تایید زدند.

شهرداری جده به ساکنان این محله‌ها بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت فرصت داد تا خانه‌های خود را تخلیه کنند. پولی بسیار اندک و ناچیز در قبال خرید خانه هایشان به آن‌ها داد.

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما