کد خبر: ۵۱۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳

جشنواره فجر با 30درصد ظرفیت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به شرایط کرونایی، چهلمین جشنواره تئاتر فجر تنها با ۳۰ درصد ظرفیت تماشاگر برگزار می‌شود.

جشنواره فجر با 30درصد ظرفیت

به گزارش تجارت امروز، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در نشست با اعضای دبیرخانه چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، گفت: اعتماد کامل دارم با اعضای فعلی دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر، امسال این رویداد بزرگ نمایشی به خوبی پیش خواهد رفت.

یکی از اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در فضای کنونی، تصمیم گیری درباره برگزاری جشنواره ها به صورت حضوری دشوار است اما با موافقت اعضای ستاد مقرر شد چهلمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با ۳۰ درصد ظرفیت تماشاگر برگزار شود.

اسماعیلی افزود: انتظار داریم جشنواره های فجر نماد سیر تحولی جدید در حوزه کارهای نمایشی باشد و براین باوریم هرچه تئاتر تقویت شود آثار و خروجی این هنر نمایشی در دیگر بخش ها و حوزه ها از جمله سینما و... تاثیر گذار خواهد بود.

اسماعیلی ادامه داد: علاوه بر برگزاری هرچه با شکوهتر این دوره جشنواره تئاتر فجر، در دوره های بعدی نیز شاهد گام های رو به جلو در این هنر نمایشی در کشور و عرصه بین المللی باشیم.

تاجیکستان به عنوان میهمان ویژه امسال در جشنواره حضور خواهد داشت و ارمنستان، جمهوری آذربایجان، عراق، افغانستان، فرانسه، ایتالیا، الجزایر و اربیل عراق کشورهای حاضر در رویداد بزرگ نمایشی خواهند بود.

قادر آشنا، ۱۰۹ اثر را به عنوان آثاری که ثبت نهایی شدند، اعلام کرد و 47 درصد آثار، مربوط به تهران و 53 درصد را متعلق به شهرستان‌ها.

وی ادامه داد: آثار رسیده از لحاظ مضمونی ۱۹ اثر با محوریت مقاومت و دفاع مقدس، ۳ اثر با موضوع مدافعان سلامت، ۴ اثر با موضوع آئین و سنت های ایرانی، ۹ اثر مباحث خانواده و ۳۲ اثر هم موضوع مواد مخدر است و مابقی به موضوعات اجتماعی می پردازند.

دبیر چهلمین دوره جشنواره تئاتر فجر، یزد را به عنوان استان و شهر محل برپایی آیین افتتاحیه این رویداد بزرگ نمایشی نام برد و گفت: البته استان های دیگر هم داوطلب برگزاری این آیین بودند که در نهایت یزد انتخاب شد.

 

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما