کد خبر: ۵۱۱۶۳
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸
عضو هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم‌خانگی گفت: ما همواره سرباز بخش تولید کشور هستیم و اگر دغدغه‌ای از سوی رهبر معظم انقلاب عنوان می‌شود به هر طریقی آن را رفع خواهیم کرد.

به گزارش تجارت امروز، عباس ابهری‌، عضو هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی، از سخنرانان دیدار با حضرت آیت الله خامنه‌ای با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی، افزود: جلسه امروز جلسه صمیمانه و بسیار خوبی بود و بسیار خوشحالم که فرصتی دست داد تا ۱۴ سخنران امروز توانستند بخشی از توانمندی‌های صنعت کشور را به سمع و نظر رهبر معظم انقلاب برسانند.

ابهری اظهار داشت: ما تولیدکنندگان نیز به واسطه حمایت‌ها و نظر خاص رهبر معظم انقلاب، توانسته‌ایم تا حدودی پاسخ‌گوی لطف ایشان باشیم و در سال‌های گذشته با وجود تحریم‌های ظالمانه، مانع از رکود و وقفه در تولید شویم.

رهبر معظم انقلاب از افزایش ۲ برابری قیمت برخی اقلام لوازم‌خانگی گلایه کردند و گفتند: من گلایه می‌کنم از دوستانی که مسوولان کالاهای خانگی و لوازم‌خانگی هستند. ما از این‌ها حمایت کردیم، اسم آوردیم، شنیدم بعضی از اقلام دو برابر ارتقاء قیمت پیدا کرده، چرا؟ نبایستی این‌جور برخورد بشود با حمایت‌ها. خب اگر این‌جور ما کیفیت را بالا نبریم، چطور انتظار داریم که بازارهای خارجی را فتح کنیم؟

ابهری ادامه داد: اکنون نیز با طرح‌های دولت سیزدهم، آمادگی مشارکت برای ساخت سالیانه یک میلیون دستگاه مسکن را داریم، چرا که تولید این میزان واحد مسکونی نیازمند سینک، اجاق، یخچال، شیرآلات و سایر لوازم‌خانگی است و این توانمندی در صنعت لوازم‌خانگی ما وجود دارد.

ابهری اضافه‌کرد: مطابق گزارش‌های ارائه شده از سوی بانک مرکزی، وزارت صمت و مرکز آمار ایران، صنعت لوازم‌خانگی جزو صنایعی بوده که با وجود تورم بیش از ۴۰ درصدی، اما از زمان اعمال تحریم‌ها در سال ۹۷ تا به امروز افزایش متوسط قیمتی ۱۰ تا ۱۵ درصدی را تجربه کرده است.

ابهری در ادامه از علت گرانی و افزایش قیمت مستندات خود را نشان داد که، بررسی آمارها نشان می‌دهد از دی‌ پارسال تا دی‌ امسال، با وجود افزایش قیمت مواد اولیه، محصولاتی مانند یخچال ساید و یخچال‌فریزر برای تولیدکننده ۱۳ درصد افزایش داشته است؛ اما درخصوص قیمت‌های مصرف‌کننده، دلالان، واسطه‌ها یا فروشندگان نهایی مسبب آن هستند گفت.

ابهری از طرح جهیزیه ارزان سخن به میان آورد و با مشارکت وزارت صمت و تولیدکنندگان لوازم‌خانگی برگزار می‌شود، افزود:‌ ما تولیدکنندگان لوازم‌خانگی آماده عرضه کالا برای زوج‌های جوان برای خرید سبد کالای لوازم‌خانگی مورد نیازشان با تخفیف ویژه از محل وام‌های ازدواج هستیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری