کد خبر: ۵۱۱۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۹
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، اعلام کرد اگر برای دومین دفعه به عنوان رئیس جمهور امریکا انتخاب شود، شورشیان کنگره آمریکا را عفو خواهد کرد.

به گزارش تجارت‌امروز، دونالد ترامپ، شورشیان کنگره امریکا را عفو خواهد کرد. او به موضوع استفاده از قدرت برای انتقام‌گیری شخصی اشاره کرد و گفت از دور اول، اقتدارگرایانه‌تر عمل خواهد کرد.

ترامپ در گردهمایی امریکا را نجات دهید، پیگردهای جنایی از شورشیان کنگره که خواستار قطع شمارش آرای الکترال پس از شکست او در انتخابات ۲۰۲۰ بودند، شکایت کرد و از رفتار ناعادلانه آنان ابراز گلایه کرد.

اظهارات او موجی از احساسات میان جمهوری‌خواهان برای بخشیدن شورشیان کنگره به وجود آورد. برخی از متحدان ترامپ در کنگره خواستار عفو آشوبگران شدند. ران دی‌سانتیس، یکی از رقبای احتمالی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، به تازگی برگزاری بزرگداشت سالگرد شورش کنگره را تلاشی برای لکه‌دار کردن حامیان ترامپ خواند.

ترامپ در این گردهمایی اعلام کرد:در سال ۲۰۲۴، ما کاخ سفید را پس خواهیم گرفت.

او در انتقاد به تحقیقات دادستان‌های نیویورک و جورجیا از هوادارانش خواست اگر دادستان‌ها کار غیرقانونی یا اشتباهی انجام دادند، بزرگترین تظاهراتی که تا به حال وجود داشته را برگزار کنند.

انتهاخبر//

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: