کد خبر: ۵۱۱۶۸
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵

افتتاح طرح‌های مهم فرودگاه‌ها

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از بهره برداری ۹ طرح و شاخص فرودگاهی به ارزش ۱۱ هزار میلیارد ریال در دهه فجر خبر داد.
افتتاح طرح‌های مهم فرودگاه‌ها

به گزارش تجارت امروز، امیرمکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر، ۹ طرح در ۲ بخش عملیات هوانوردی و فرودگاهی در هفت فرودگاه مهرآباد، مشهد، بندر عباس، زاهدان، سراوان، خرم آباد و ساری قابل بهره برداری است که ارزش روز این طرح‌ها افزون بر ۱۱ هزار و ۱۴۶ میلیارد ریال برآورد شده است.

در فرودگاه بین المللی مهرآباد، همزمان با سالگرد بازگشت امام خمینی(ره)، آشیانه هواپیمای فلایت چک و ساختمان جانبی به ارزش ۹۱۰ میلیارد ریال و سامانه کمک ناوبری ILS/DME به ارزش ۸۰۰ هزار یورو و چند طرح‌ دیگر بهره برداری می‌شود.

امیرمکری، افزود: در فرودگاه بین المللی مشهد، ساختمان یگان حفاظت هواپیمایی به مساحت سه هزار مترمربع و به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال و همچنین محوطه دی آیسینگ (یخ زدایی) به مساحت ۲ هزار مترمربع و به ارزش ۲۷۰ میلیارد ریال آماده بهره برداری است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها از طرح‌هایی در فرودگاه‌های استان سیستان و بلوچستان و بندر عباس خبرداد. او برای توسعه و به‌سازی اپرون فرودگاه بندرعباس اظهار داشت: با افتتاح این طرح علاوه بر بهسازی چهار موقعیت پارک، ۲ موقعیت دیگر پارک هواپیما به این فرودگاه افزوده می‌شود و ارزش آن ۴۴۰ میلیارد ریال است.

او طرح‌های توسعه و به‌سازی سطوح پروازی فرودگاه خرم آباد و در مازندران طرح احداث بلوار ورودی را طرح‌هایی بزرگ و مهم در صنعت هوایی کشور دانست.

انتهاخبر//

نظر شما