کد خبر: ۵۱۱۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲

جذب سرمایه خارجی برای استارت‌آپ‌ها

استارت‌آپ‌های ایرانی در چند سال اخیر به دلایل مختلفی مانند تحریم‌ها موفق نشدند که در بازار‌های خارج از کشور باشند. به تازگی تعداد محدودی از استارت‌آپ‌هایی که براساس معیارهای مشخص برگزیده می‌شوند، می‌توانند خارج از مرزها فعالیت کنند.

جذب سرمایه خارجی برای استارت‌آپ‌ها

به گزارش تجارت‌امروز، استارت‌آپ‌های ایرانی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی با موانع زیادی روبه رو هستند و امکان فعالیت در خارج کشور را به دلیل تحریم‌ها ندارند.

با افزایش مهاجرت افراد از طریق ویزای استارت‌آپی، اتاق مشترک ایران و اتریش برای جلوگیری از خروج منابع انسانی از کشور، فرصتی را برای دانشجویان فراهم کند تا در عرصه جهانی دیده شوند و دانشجویان و افرادی که ایده‌های نوآوری دارند بتوانند سرمایه‌گذار خارجی جذب کنند و عرصه جهانی شناخته شوند.

نریمان صدری، نایب رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و اتریش گفت: تفاهم‌نامه‌ای برای حضور ایرانیان در رویداد جهانی استارت‌آپ اَونیو (Entrepreneurship Avenue)، بین ایران‌ و اتریش منعقد شده است.

 Entrepreneurship Avenue بزرگترین رویداد استارت‌آپی اروپا، هر سال توسط دانشگاه وین اتریش در این کشور برگزار می‌شود.

شهرام شکوری، یکی از سرمایه‌گذاران، درباره ویژگی‌های یک ایده موفق استارت‌آپی گفت: تمامی سرمایه‌گذار‌ها به دنبال تیم‌های قوی هستند و ایده‌ قوی در ابتدا باید مسئله مهمی را در سطح جهانی شناسایی و حل کند. سرمایه‌گذاران استارت‌آپی بر روی ایده‌ای که مشکلی را از آینده حل کند، سرمایه‌گذاری می‌کنند. تکرار‌پذیری ویژگی بسیار مهمی است.

صدری، نایب رئیس اتاق مشترک ایران و اتریش، افزود: اکوسیستم استارت‌آپی ایران باید به فکر رشد جهانی و بین‌المللی باشد. به عنوان مثال یک ایده باید برای هشت میلیارد نفر سراسر جهان طراحی شود.

انتهاخبر//

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما