کد خبر: ۵۱۱۹۴
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
رئیس‌جمهوری:
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه نگاه امام(ره) به مردم تشریفاتی نبود، گفت: پیام میثاق با امام و شهدا این است که مردم محور اجرای عدالت هستند اما اجرای عدالت در حرف آسان و در عمل کار دشواری است.

به گزارش تجارت امروز، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح چهارشنبه در حاشیه تجدید میثاق هیأت دولت با آرمان‌های امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، با تبریک فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر، این روزها را بسیار با برکت عنوان کرد و با تسلیت درگذشت عالم جلیل القدر و فقیه وارسته، آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی، گفت: امیدوارم خداوند متعال، ایشان، امام بزرگوار و همه شهدای گرانقدر را سر سفره امام علی(ع) مهمان و عاقبت همه ما را ختم به خیر کند.


رئیس‌جمهور افزود: روح بلند امام(ره) بزرگوار گواه و ناظر اعمال ماست. آنچه از سیره و سلوک بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی می‌شناسیم توجه به مردم است. توکل به خدا و همراهی با مردم همواره دو محور برای عالمان دینی بوده است. 


آیت‌الله رئیسی ادامه داد: خداوند به نصرت خود و دستان توانای مومنان و مردم، پیروزی را وعده کرده است و ترجمان جمهوری اسلامی و مردم‌سالاری دینی همین است که مردم در نظام اسلامی محور هستند.


وی با بیان اینکه امام راحل از مردم سخن می‌گفتند اما سیاستمداران جهان توجهی در عمل به مردم ندارند، تأکید کرد: نگاه امام (ره) به مردم تشریفاتی و سیاسی به معنای مصطلح نبود بلکه ایشان به قدرت مردم و مشارکت آنان باور داشت. دولت مردمی هم بر اساس مردم‌باوری و اجرای عدالت به دنبال رفع مشکلات است.


رییس دولت مردمی با بیان اینکه امام (ره) همواره مسئولان را نسبت به وضعیت مردم و کوخ‌نشینان توجه می‌داد، افزود: سفارش امام(ره) در حمایت از مردم و کوخ‌نشینان یک حقیقت و برخاسته از یک باور بود.


آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه توجه به مردم، همواره جلوه‌های مشترکی داشته و اکنون نیز دارد، گفت: هر جا موفقیت داشتیم آنجا بوده که به مردم میدان دادیم و هر جا حضور آنچنانی برای مردم تعریف نکردیم، موفق نشدیم.  


وی با تأکید بر این موضوع که مردم همواره برای حضور در صحنه‌های انقلاب حضور دارند، اضافه کرد: توجه به مردم برای همه دولت‌ها و دولت ما یک اصل است و باید از نگاه سیاسی امام (ره) درس بگیریم. دولت مردمی موفقیت‌های خود را در حضور مردم تعریف می کند و مساله عدالت و اجرای آن هم با حضور مردم شکل می گیرد. این خود مردم هستند که اقامه قسط می کنند و عدالت را به اجرا می گذارند.


آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه دشمنان به دنبال آن هستند که هیچ نظامی به نام دین پا نگیرد ولی موفق نخواهند شد، خاطرنشان کرد: ما خدمتگزار و کارگزار مردم هستیم. پیام میثاق امام و شهدا این است که مردم محور اجرای عدالت هستند. عدالت در حرف زدن آسان است اما حضرت علی (ع) هم فرمودند که اجرای عدالت کار آسانی نیست. 

 

انتهای خبر//

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری