کد خبر: ۵۱۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد:

ضرورت تعطیلی مدارس تا پایان امسال

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با توجه به افزایش شهرهای قرمز و به صدا در آمدن زنگ خطر همه گیری امیکرون، محدودیت های کرونایی ازجمله تعطیلی مدارس، برگزاری نشست های علمی و فرهنگی و تجمعات باید تا پایان امسال برقرار شود.

ضرورت تعطیلی مدارس تا پایان امسال

به گزارش تجارت امروز، مسعود مردانی اظهارداشت: اکنون شمار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی بصورت سرپایی به دلیل ابتلا به امیکرون افزایش چشمگیری یافته و بیمارستان هایی که از گذشته بیمار کرونایی پذیرش می کردند، مملو از افراد بستری بویژه در بخش های مراقبت های ویژه شده است.


وی تصریح کرد: پیک ششم کرونا در کشور با سویه امیکرون آغاز شد و اکنون بسیاری از شهرها از حالت آبی خارج شده و به وضعیت قرمز و نارنجی در آمدند، تا پایان سال اگر مردم شیوه نامه های بهداشتی رعایت و روند واکسیناسیون خود را بویژه تزریق دز سوم را انجام ندهند، دوباره ممکن است به روزهای گذشته تلخ کرونایی برگردیم و محدودیت های بیشتری اعمال شود.


این متخصص بیماری های عفونی تاکید کرد: امیکرون 4 برابر جهش سرایت آن به دیگران بیش از دلتا بوده و شبیه سرماخوردگی است و پس از یک هفته شدت می یابد.


وی گفت: سرفه، آبریزش بینی، گلو درد و بدن درد از علائم اصلی این سویه است که در هفته اول ابتلا به امیکرون فرد بیمار حالت عادی داشته و در هفته دوم این علائم شدت می یابد.


مردانی با بیان اینکه مهم‌ترین ویژگی امیکرون، سرعت انتشار بالای آن است، افزود: راهکار پیشگیری از ابتلا به امیکرون زدن واکسن، فاصله گذاری اجتماعی و ماسک است.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: با توجه قدرت سرایت بیشتر اومیکرون، اگر تعداد موارد ابتلا بالا برود، تعداد موارد بستری نیز افزایش می‌یابد و تخت‌های بیمارستانی اشغال می‌شوند و منجر به افزایش موارد مرگ و میر خواهد بود.


وی افرود: تداوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله زدن ماسک، حفظ فاصله گذاری اجتماعی، شستشوی مرتب دستها، دوری از تجمعات و  دورهمی ها و دریافت دز سوم واکسن علیه کرونا برای در امان ماندن از امیکرون ضروری است.

انتهای خبر//

نظر شما