کد خبر: ۵۱۲۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۹
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی گفت:طبق مصوبه کمیسیون تلفیق ، ۵ هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر مصرف سیگار برای کاهش سود تسهیلات مسکن جوانان به صندوق ملی مسکن واریز می‌شود.

به گزارش تجارت‌امروز، رحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401،  در نشست امروزخود، از تخصیص 3 هزار میلیارد تومان از درآمد واردات خودرو برای بیمه 1میلون و 400 هزار نفر از عشایر خبر داد.

او افزود: همچنین تصویب شد که از محل اخذ عوارض از عرضه‌کنندگان انواع بازی های خارجی قابل نصب در رایانه، تلفن های همراه و کنسول مبلغ ۱۰ درصد برای تولید بازی‌های رایانه‌ای به سازمان بسیج اختصاص دهند.

زارع از 5هزار میلیارد ریال از درآمد واردات خودرو به مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه برای به‌روزرسانی سامانه‌ها خبر داد. او ادامه داد به موجب مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه، مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان از محل درآمدهای ایجاد شده در بحث عوارض سیگار به فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اختصاص یافت تا در تامین گشت‌های انتظامی و تجهیزات ایستگاه‌های ایست و بازرسی اولویت‌دار به مصرف برسد.

زارع از تخصیص یک درصد از درآمد حاصل از فروش خودرو و فروش سیگار به کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی است و همچنین مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان از مالیات بر مصرف سیگار بابت کاهش سود تسهیلات مسکن جوانان به صندوق ملی مسکن واریز می‌شود. مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان نیز صرف تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی با اولویت شهرستان‌ها و روستاهای کم برخوردار می شود؛ خبر داد.

انتهاخبر//

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: