کد خبر: ۵۱۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
خطیب نماز جمعه تهران؛
دهه فجر مثل عاشورا و غدیر است و باید همه ساله مردم این جشن پیروزی را تکرار کنند.

به گزارش تجارت امروز، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب جمعه تهران در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تهنیت به مناسبت فرا رسیدن ماه رجب، نام و یاد مرحوم آیت‌الله صافی گلپایگانی را گرامی داشت و گفت: دهه فجر استفاده از ذخیره تمام نشدنی انقلاب اسلامی است.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار کرد: خودمان نیز با تکرار روایتی درست از انقلاب اسلامی تنبه پیدا می‌کنیم؛ یاد امام، شهدا، جبهه، دفاع جانانه مردم در خطرات و مناسبات مختلف همان یاد خداست که ما را در موضوع انقلاب به روز نگه می‌دارد.

وی با بیان اینکه این انقلاب با ویژگی‌های خود جهان را تحت تأثیر قرار داده است، گفت: انقلاب ما تاریخ را تغییر داد، مناسبات بین‌المللی را عوض کرد و راهی نوین را برای آمادگی جهان جهت پذیرش عدل امام زمان (عج) ارائه کرد.

خطیب نماز جمعه تهران تأکید کرد: اسلام، مکتبی است که مدیریت، امامت، رهبری، اقتصاد، فرهنگ، تربیت، نظامات بین‌المللی، جهاد، ظلم‌ستیزی و استکبارستیزی، اخلاق، عرفان و عشق دارد.

وی گفت: مدیر مؤسسه مطالعات استراتژیک روسیه صراحتا اعلام می‌کند که ایران ابرقدرت جهانی است تا آنجا که به همراه دو قدرت بزرگ جهانی یعنی روسیه و چین، در یک مانور دریایی حضور پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: ما مشکلاتی داریم که همانطور که در سخنان پیش از خطبه بیان شد، مشکلات انقلاب نیستند، بلکه به علت کسانی است که با انقلاب فاصله دارند و ایدئولوژی آن را قبول ندارند، کسانی که ولایت فقیه را در ردیف سایر رهبری‌ها می‌دانند.

صدیقی به تبیین قدرت جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت: امروز ما هستیم که می‌توانیم کشتی انگلیسی را توقیف، سربازان آمریکایی را بازداشت و قیمتی‌ترین پهپاد آمریکا را سرنگون کنیم.

صدیقی خاطرنشان کرد: اگر دولت ساز و کاری را ارائه کند که مردم نیز کنار مسئولان به حل مشکلات ورود کنند، به لطف خدا شاهد خواهیم بود که به همین زودی مشکلات اقتصادی کشور نیز مرتفع خواهد شد.

خطیب نماز جمعه تهران در پایان تأکید کرد: امروز ضمن شکرگزاری بابت سلامتی و بهبود نسبی که بعد از فراگیری کرونا ایجاد شده، باید با مراقبت‌ها و رعایت دستورات بهداشتی، از سلامت خود که نعمتی بزرگ است، محافظت کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری