کد خبر: ۵۱۲۲۲
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
خطیب نماز جمعه مشهد؛
امروز در چهل و سومین دهه فجر، چهار سوال برای این نسل مطرح است که باید به آن پاسخ دهیم.

به گزارش تجارت امروز، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه مشهد مقدس که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به رحلت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی، این واقعه را از دست دادن سرمایه است توصیف و اظهار کرد: مرحوم آیت‌الله‌العظمی صافی یک سرمایه عظیم و ارزشمند برای روحانیت، حوزه‌های علمیه و جهان شیعه بود.

وی خاطرنشان کرد: امروز در چهل و سومین دهه فجر، چهار سوال برای این نسل مطرح است که باید به آن پاسخ دهیم، تصریح کرد: برای نسل سوم و چهارم انقلاب که زمان ستمشاهی و روزهای انقلاب را درک نکرده‌اند، چهار سوال چرا انقلاب کردیم؟، چطور انقلاب کردیم؟، دستاورد این انقلاب چه بود؟ و آخر و نتیجه این انقلاب به کجا می‌رسد مطرح است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در طول تاریخ جریان‌های مسلط چه در دوران قاجار و چه دوران پهلوی ما را تحقیر کردند، رضاخان و پسرش به‌عنوان یک مزدور و ژاندارم از طرف انگلیس و آمریکا بر این مملکت مسلط شدند که همه چیز مملکت را به آنان بدهند و برای آمریکا و انگلیس دژبانی کنند.

آیت‌الله علم‌الهدی به چگونگی وقوع انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: در طول تاریخ جریان‌هایی قصد انجام انقلاب داشتند، عده‌ای می‌خواستند به کمک مستکبر غربی یعنی آمریکا انقلاب کرده و دموکراسی آمریکایی ایجاد کنند و جریان‌های چپ نیز می‌گفتند باید با کمک مستکبر شرقی و شوروی با شاه و امپریالیسم جنگید.

وی با بیان این‌که ما به دو علت انقلاب کردیم، ادامه داد: متدینین ما شیعه بودند و فرهنگ عاشورایی و از طرفی، رهبری داشتند که با استفاده از ایمان و باور عاشورایی و شیعه‌گری مؤمنین، آنان را راه انداخت و گفت خط حرکت را از امام حسین (علیه‌السلام) یاد بگیرید، در مقابل شربنل و مسلسل دشمن بایستید و پیروز شوید.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری