کد خبر: ۵۱۲۲۴
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳

۲ تغییر مهم در برنامه واریز یارانه

با واریز یارانه نقدی در هفته آینده، دولت تنها باید تا پایان سال هر دو یارانه را در یک نوبت تکرار کند. پس از آن باید منتظر تصمیم دولت برای تغییر یارانه‌ها در سال آینده بود.
۲ تغییر مهم در برنامه واریز یارانه

به گزارش تجارت امروز، ابتدا قرار بود در آذر یارانه‌ها افزایش یابد، اما افزایش یارانه‌ها از آذر به دی و سپس به بهمن موکول شد و در آخر نیز عملی نشد.

به نظر می‌رسد تا پایان سال خبری از افزایش یارانه‌ها نشود، مگر این که دولت قصد داشته باشد که نزدیک عید از خانوارها حمایت کند.


تغییر یارانه‌ها در سال آینده
در مجموع به نظر می‌رسد برای تغییر یارانه‌ها باید منتظر تصمیم دولت در سال آینده بود.
اولین تغییر به مبلغ یارانه مربوط می‌شود. دولت طرح حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را به مجلس ارائه کرده و نمایندگان مجلس باید تا پایان سال درباره این موضوع تصمیم‌گیری کنند. اگر تصمیم مجلس و دولت بر حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی باشد، دولت باید از منابعی که آزاد می‌شود مبلغ یارانه را افزایش دهد.
به گفته نمایندگان مجلس در سال آینده مبلغ ۱۱۰ هزار تومان یارانه جدید پرداخت می‌شود. آنطور که گفته می‌شود قرار است یارانه جدید به ۶۰ میلیون نفری پرداخت می‌شود که یارانه معیشتی دریافت می‌کنند.
دومین تغییر یارانه‌ها در سال آینده، حذف یارانه‌بگیران است. براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ نیز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است که، 3 دهک از یارانه‌بگیران را برای حذف شناسایی کند.

مبلغ ۳ یارانه واریزی
در واقع برنامه واریز یارانه‌ در سال آینده این است که فقط ۶۰ میلیون نفر یارانه‌بگیر باقی بمانند و حدود ۲۰ میلیون نفری که تنها یارانه نقدی دریافت می‌کنند در سال آینده هیچ یارانه‌ای نگیرند.
مبلغ یارانه‌ها نیز به شرح زیر است:
نقدی: ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر نفر
معیشتی بنزین: ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان برای هر خانوار
جدید: ۱۱۰ هزار تومان برای هر نفر

 

انتهای خبر//

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما