کد خبر: ۵۱۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵

صنعت خودروسازی نباید دست دولت باشد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: با واردات خودرو می توان خودروسازان را وادار کرد که با ارتقای کیفیت به رقابت با خودروسازان خارجی بپردازند.

صنعت خودروسازی نباید دست دولت باشد

به گزارش تجارت امروز، رحمت الله فیروزی پوربادی، با اشاره به گلایه مقام معظم رهبری از وضعیت نامطلوب صنعت خودروسازی کشور، بیان کرد: هم نگاه مقام معظم رهبری و هم نگاه حضرت امام بر این است که کار باید به بخش خصوصی واگذار شود و دولت نباید دخالتی به طور مسقیم داشته باشد بلکه باید نقش ناظر را ایفا کند. 


وی در ادامه اظهار کرد: زمانی که مدعی هستیم باید بتوانیم یک خودروی با کیفیت مطابق با سلیقه مردم تولید کنیم، از یک سو با ایجاد محدودیت جلوی واردات خودرو را گرفتیم و از سوی دیگر خودرویی  بی کیفیت و گران، تولید کرده ایم.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دستگاه های نظارتی در قبال این صنعت وظایفی بر عهده دارند که اگر به درستی به آن عمل می‌کردند بسیاری از تخلفات انجام نمی‌شد.

فیروزی پوربادی تاکید کرد: این مشکلی ندارد که ما خودرو وارد کرده و خودروساز داخلی را وادار کنیم که کیفیت خود را برای رقابت با خودروهای خارجی ارتقا دهد. دولت نباید به طور مستقیم در این صنعت مداخله گر باشد.

 

انتهای خبر//

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما