کد خبر: ۵۱۲۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴

دولت در مذاکرات شعاری عمل نمی‌کند

دیپلمات پیشین کشورمان، گفت: دولت سیزدهم در مذاکرات برای رفع تحریم‌ها تلاش می‌کند واقع‌گرایانه و براساس منافع ملی به نتیجه برسد و در پی اقدامات شعاری و عجولانه نیست.
دولت در مذاکرات شعاری عمل نمی‌کند

به گزارش تجارت امروز، جواد منصوری درباره مذاکرات برای رفع تحریم‌ها، گفت: دولت آیت‌الله رئیسی، واقع‌بین و به طور مشخص در مذاکرات وین به مقدار بسیار زیادی با متانت و آرامش مسائل را پیگیری می‌کند و شعاری و عجولانه اقدام نمی‌کند.

سفیر پیشین ایران در چین ادامه داد: دولت سیزدهم تلاش می‌کند که مذاکرات در راستای منافع ملی و با توجه به واقعیت‌ها به نتیجه برسد و یکی از دلایل طولانی شدن مذاکرات نیز همین موضوع است.

منصوری تصریح کرد: دولت در مذاکرات نه می‌خواهد تمام نظرات دیگران را بپذیرد که طبیعتا منطقی نیست و نه می‌خواهد تمام نظرات خود را به طرف‌های مقابل تحمیل کند. بلکه می‌خواهد مذاکرات بر اساس منطق، قانون و حقانیت انجام شود.

حواشی پیرامون سند ۲۵ ساله واقعی نیست

منصوری درباره سند همکاری‌های ۲۵ ساله ایران و چین گفت: تهران و پکن در غرب و شرق آسیا پیشینه و روابط تاریخی دارند و در طول تاریخ در منطقه خود تأثیرگذار بوده‌اند. اکنون نیز این دو کشور می‌توانند به شکل مشترک کار کنند و روابط را توسعه دهند.

منصوری افزود: تضاد با آمریکا در منطقه شرق آسیا و اقیانوس آرام، طبعا چین را قانع می‌کند که با دولت‌هایی چون ایران بیشتر کار کند و همچنین عضویت ایران در پیمان شانگهای و همکاری مشترک ایران در این منطقه زمینه همکاری‌های زیادی را فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: چین نیازمند انرژی است و ایران هم می‌تواند از بازار چین استفاده کند. بنابراین تهران و پکن زمینه‌های همکاری زیادی دارند که می‌توانند با درک منافع مشترک و متقابل با یکدیگر کار کنند.

 

انتهای خبر//

نظر شما