کد خبر: ۵۱۲۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴

سفرهای جاده‌ای در دی ماه امیکرونی

بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده، ترددهای بین‌استانی در ۱۰ ماه اخیر نسبت به پارسال افزایش یافته اما سفرهای مردم در دی نیز نسبت به ماه گذشته با کاهش همراه بوده است. همچنین تردد در استان مازندران در جدول مقایسه با دی پارسال مانند آذر در بالاترین جایگاه ایستاد.

سفرهای جاده‌ای در دی ماه امیکرونی

به گزارش تجارت امروز، در ۱۰ ماهه امسال وضعیت سفرهای جاده‌ای مردم باز هم روند افزایشی نسبت به پارسال داشت اما آمار تردد در دی نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است. بر اساس آمارهای مرکز مدیریت راه‌های کشور از تحلیل وضعیت تردد در نخستین ماه زمستان بیش از ۴۹ میلیون تردد بین استانی اتفاق افتاده که نسبت به آذر سال جاری حدود 4 میلیون تردد و معادل 7 درصد کاهش یافته اما همین آمار در قیاس با دی پارسال رشد ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

 

جزییات سفرهای جاده‌ای مردم در دی ماه امیکرونی

البته تردد بین استانی کل وسایل نقلیه در ۱۰ ماهه امسال مجموعاً به ۵۳۰ میلیون و ۳۶۴ هزار و ۸۱۱ وسیله نقلیه رسیده است که نسبت به همین بازه زمانی در پارسال ۱۲ درصد افزایش یافته است. همچنین سهم وسایل نقلیه سبک و سنگین نیز در قیاس با همین بازه زمانی در پارسال روند رو به رشد 14.4  درصدی را تجربه کرده است.

 

جزییات سفرهای جاده‌ای مردم در دی ماه امیکرونی

 

در دهمین ماه امسال تردد بین استانی روند نسبتا ناپایداری را تجربه کرده است. در این میان بیشترین تردد و سفرهای مردم در روز جمعه سوم دی با یک میلیون و ۸۳۷ هزار و ۷۴۹ وسیله نقلیه و کمترین آن به دوشنبه ۲۷ دی با یک میلیون و ۳۴۸ هزار و ۴۱۵ وسیله نقلیه بر می‌گردد. که البته این آمارها در هفته پایانی دی به دلیل شرایط جوی و بارش‌های سنگین برف و باران در بیشتر استان‌های کشور کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

جزییات سفرهای جاده‌ای مردم در دی ماه امیکرونی
روند روزانه تردد وسایل نقلیه

بر اساس اعداد و ارقام منتشر شده از تردد بین استانی دی امسال، بیشتر استان‌ها روند رو به رشد افزایشی را در قیاس با همین بازه زمانی در پارسال داشته‌اند و در این بین بیشترین افزایش سفرها نسبت به مدت مشابه پارسال مربوط به استان‌های مازندران، گیلان،  قم و خراسان رضوی به ترتیب با ۴۳ درصد، ۴۲ درصد، ۳۷ درصد و ۳۲ درصد رشد برمی‌گردد و بیشترین کاهش تردد نسبت به دی پارسال مربوط به زنجان، کردستان و آذربایجان شرقی به ترتیب با کاهش ۹ درصدی، 8 درصدی و 7 درصدی است.

جزییات سفرهای جاده‌ای مردم در دی ماه امیکرونی

 

انتهای خبر//

نظر شما