کد خبر: ۵۱۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه موج ششم به موج کودکان معروف است، گفت: مدارس جایی است که امکان دارد در این پیک از آن‌ ضربه بخوریم، باید مدارس غیرحضوری شوند.

به گزارش تجارت امروز، فریدون رحمانی در تشریح آخرین وضعیت بیمارستان‌های چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: تخت‌های بستری مراکز درمانی استان پراکنده هستند و امکان دارد در موج‌ سنگین کرونا پاسخگوی نیاز نباشند، 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد افزود: در سویه اُمیکرون میزان درگیری کودکان بیش‌تر از سایر رده‌های سنی است، بنابراین امکان دارد ۵۰ تخت فوق‌تخصصی کودکان پاسخگو نباشد، ۱۱ تخت ویژه بزرگسالان در بیمارستان هاجر تغییر کاربری و برای بستری کودکان آماده شده است.

وی درباره روند افزایش بستری نوزادان تا ۱۵ ساله‌ مبتلا به کرونا در مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: بستری قطعی کرونا در هفته اول بهمن از ۱۴ نفر به ۲۴ نفر رسید، موج ششم به موج کودکان معروف است.

رحمانی با بیان اینکه هر موجی بین 4 تا 8 هفته است، خاطرنشان کرد: باید در کوتاه‌ترین زمان تصمیمی برای جلوگیری از انتشار کرونا گرقت، هفته بعد برای تصمیم دیر است، مدارس جایی است که امکان دارد در این پیک از آن‌ ضربه بخوریم، باید مدارس غیرحضوری شوند، رستوران‌ها به‌صورت بیرون‌بر و برگزاری مراسمات تجمعی لغو شود.

 

انتهای خبر//

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری