کد خبر: ۵۱۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰

بورس در انتظار 2 اتفاق مهم

با توجه به توان سمت عرضه، سناریوی تقلیل شاخص کل بورس به نیمه کانال 1.2 میلیون واحد محتمل است.
بورس در انتظار 2 اتفاق مهم

به گزارش تجارت امروز، معاملات بازار سهام در روز دوم هفته شاهد شکست مقاومت حقوقی ها و تشکیل صف های فروش بسیار زیادی بود؛ به طوریکه این نسبت 8 برابر صف های خرید بود.

البته حقیقی ها در روز دوم با خروج شتابان از بازار سهام با بیشترین خروجی پول از بازار سهام مواجه شدند.

نکته مثبت در معاملات بورس و فرابورس خروج شتابان پول حقیقی ها از بازار سهام در شرایطی که صف های فروش هم برتری بالایی را به ثبت رساندند، پاشنه آشیل معاملات در روز یکشنبه بود. البته مقاومت حقوقی ها دیگر جواب نداد و نوسان گیری ها تنها یک روز در کانال 1.3 میلیون واحد دنبال بود و باردیگر به کانال 1.2 میلیون واحد ختم شد.

در شرایط فعلی که بازار همچنان با توان بالای فروشندگان روبه روست و خریداران در سمت حقیقی ها همچنان با تردید بازار را رصد و پیگیری می‌کنند انتظار پایداری بازار در کانال 1.3 میلیون واحد بعید به نظر می آید.

تا زمانی که توافق در مذاکرات بحاصل نشود و مجلس در خصوص بودجه سال آینده تصمیم اساسی نگیرد، نمی‌توان انتظار شرایط پایدار در بازار داشت و نوسان شاخص بورس در همین محدوده خواهد بود. 

نکته مثبت معاملات بازار سهام این روزها، پایداری سطح معاملات در اعداد بالای 10 هزار میلیارد تومان و سهم 4 هزار میلیارد تومانی ارزش معاملات خُرد است.

معامله گران و تحلیلگران پیش بینی می‌کنند در صورتی که توان سمت عرضه دوباره در بازار شکل گیرد می تواند نقطه حمایتی شاخص کل بورس را ه کانال 1.1 میلیون واحد تقلیل دهد. البته در معاملات روز دوشنبه فشار فروش می تواند دوباره شاخص کل بورس را به نیمه‌های کانال 1.2 میلیون واحد نزول دهد.

 

انتهای خبر//

نظر شما