کد خبر: ۵۱۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰

دانشگاه‌ها حضوری است یا مجازی؟

با واکسیناسیون گسترده مردم و آبی شدن نقشه کرونایی کشور، مدارس و دانشگاه ها اقدام به برگزاری حضوری کلاس‌های درس کردند اما اکنون با شروع پیک ششم کرونا و افزایش آمار ابتلا تصمیم چیست؟
دانشگاه‌ها حضوری است یا مجازی؟

به گزارش تجارت امروز، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌های سراسر کشور برای برگزاری حضوری یا مجازی کلاس‌های درس باید با ستاد مقابله با کرونا هماهنگ باشند و در شرایطی که وضعیت شهرها قرمز است اگر ستاد کرونا تصمیم به غیرحضوری بودن کلاس‌ها داشته باشد، دانشگاه‌ها باید فعالیت کلاسی دانشجویان را مجازی برگزار کنند.

وی درباره اینکه مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و دستور رئیس جمهور مبنی بر بازگشایی دانشگاه‌ها است و این بخشنامه به استان‌ها ابلاغ شده است، تصریح کرد: در زمینه حضوری یا مجازی بودن دانشگاه‌ها در وضعیت قرمز، نارنجی، زرد و آبی کرونا، منتظر نظر ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم تا تعیین تکلیف شود.

خاکی صدیق خاطرنشان کرد: برای کلاس‌های درس دانشگاه‌ها همه تلاش ما برای حضوری بودن است اما هر استان باید برای حضوری یا مجازی بودن کلاس‌های درس خود حتما با ستاد مقابله با کرونا هماهنگ باشد.

وی ادامه داد: تصمیم برای حضوری یا مجازی بودن کلاس‌ها به عهده ستاد کرونا است و اگر این ستاد شرایط قرمز یا دیگر شرایط کرونایی را اعلام کند ما موظف به اجرای آن هستیم.

خاکی صدیق درباره اینکه ستاد مقابله با کرونا هنوز تصمیمی برای تعطیلی کلاس‌های حضوری دانشگاه‌های سراسر کشور نگرفته است، گفت: اکنون فعالیت حضوری و ترکیبی برخی دانشگاه‌ها ادامه دارد و در صورتی که ستاد مصوبه جدیدی داشته باشد، وزارت علوم برای اجرای آن اقدام خواهد کرد.


انتهای خبر//

عضویت درکانال تلگرام
نظر شما