کد خبر: ۵۱۲۶۹
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
روند پرنوسان و رو به نزول در بازار سرمایه همچنان ادامه دارد؛ به طوریکه شاخص کل بورس در 3 هفته قبل، دو مرتبه کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد را از دست داد.

به گزارش تجارت امروز، بررسی معاملات بازار بورس نشان می‌دهد که ارزش کل معاملات نسبت به هفته قبل با ۱۳ درصد کاهش از ۲۲۶ هزار و ۳۰۸ میلیارد ریال تا رقم ۱۹۷ هزار و ۶۲۸ میلیارد ریال کاهش یافت. حجم کل معاملات نیز کاهش ۹.۸ درصدی از ۳۲ هزار و ۵۰۶ میلیون سهم در هفته قبل به ۲۹ هزار و ۳۰۶ میلیون سهم کاهش یافت.

هفته قبل ارزش معاملات با 8 درصد کاهش از ۶۹ هزار و ۱۱۱ میلیارد سهم از هفته قبل به ۶۳ هزار و ۴۸۹ میلیارد سهم کاهش یافت. این درحالی است که ارزش معاملات در بازار دوم سهام رشدی 2 درصدی را تجربه کرد و از ۶۲ هزار و ۵۲۴ میلیارد ریال به ۶۳ هزار و ۷۴۱ میلیارد سهم در هفته جاری رسید.

ارزش معاملات در بازار بدهی با رشدی ۲۴ درصدی از ۹۲۵۱ میلیارد ریال در هفته قبل به ۱۱ هزار و ۴۹۷ میلیارد ریال در هفته جاری رسید. ارزش معاملات در بازار مشتقه 3 درصد کاهش یافت و از ۳۵۶ میلیارد ریال به رقم ۳۴۴ میلیارد ریال رسید. همچنین ارزش معاملات در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله ۳۰.۷۵ درصد کاهش یافت و از ۸۵ هزار و ۶۶ میلیارد به ۵۸ هزار و ۹۰۶ میلیارد ریال رسید.

شاخص کل بورس با ۱.۳۱درصد کاهش نسبت به هفته قبل از یک میلیون و ۳۰۱ هزار واحد از هفته قبل به یک میلیون و ۲۸۴ هزار واحد در هفته جاری رسید. شاخص کل با معیار هم وزن نیز با افتی ۲.۰۳ درصدی از ۳۳۳ هزار و ۱۹ واحد به ۳۲۶ هزار و ۲۴۴ واحد رسید.

انتهای خبر//

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری