کد خبر: ۵۱۲۹۶
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
سخنگوی وزارت برق عراق با اشاره به اینکه واردات گاز از قطر به یک تا یک سال و نیم زمان نیاز دارد، اظهار داشت: قراردادهای دولتی با طرف ایرانی منعقد شده و هیاتی بلندپایه برای بررسی پرونده کاهش جریان گاز ایران و پرداخت بدهی‌های عراق به ایران به تهران سفر می‌کند.

به گزارش تجارت امروز، احمد موسی اعلام کرد: هیات بلند پایه برای بررسی پرونده کاهش صادرات گاز ایران به عراق و پرداخت بدهی‌های این کشور به ایران به تهران سفر خواهد کرد.

وی گفت: صادرات گاز ایران به عراق حدود ۴۰ میلیون متر مکعب کاهش یافته و به هشت میلیون متر مکعب رسیده است.

سخنگوی وزارت برق عراق با بیان اینکه این هیات پس از مصوبه هیات وزیران مبنی بر زمان‌بندی سه ساله برای پرداخت بدهی‌ها، برای بررسی کاهش صادرات گاز ایران به عراق، به تهران خواهد رفت افزود: میزان بدهی عراق به ایران در این خصوص در سال‌های گذشته یک میلیارد و ۶۹۲ میلیون دلار است.

وی تصریح کرد: عراق همچنان به گاز ایران برای ادامه کار نیروگاه‌ها نیاز دارد.

موسی با ابراز امیدواری برای صدور گاز به عراق توسط ایران ادامه داد: و وضعیت این کشور را که در مورد طرح سوخت کار می‌کند اما هنوز کامل نشده درک کند.

وزارت برق عراق اوایل بهمن ماه امسال اعلام کرد،: تولید انرژی برق این کشور به علت کاهش واردات گاز از ایران و نیز افت تولید ناشی از سرمای هوا به ۷۶۰۰ مگاوات کاهش یافته است.

این کاهش در حالی است که عراق برای تامین انرژی مورد نیاز مصارف شهری، صنعتی و کشاورزی خود به حدود ۲۷ هزار مگاوات برق نیاز دارد.

انتهای خبر//

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری