کد خبر: ۵۱۳۴۷
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
محمود حبیبی اظهار کرد: حدود ۱۶ رویداد آموزشی با موضوعات کاربرد فناوری‌های نوین آموزشی و راهبری مدیریت کلاس درس مجازی، به‌صورت آنلاین برگزار می‌گردد.

به گزارش تجارت امروز؛ مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش‌وپرورش از برگزاری رویدادهای آموزشی آنلاین درزمینهٔ فناوری‌های آموزشی نوپدید خبر داد.

محمود حسینی در مصاحبه با ایسنا این موضوع را اعلام و در ادامه سخنانش گفت: در راستای تحقق راهکار ۱۷ سند تحول بنیادین (ارتقای کیفیت فرآیند تعلیم و تربیت با تکیه‌بر استفاده هوشمندانه از فناوری‌های نوین) و توانمندسازی معلمان و مدیران و باهدف تقویت دانش اطلاعاتی آنان در استفاده از فناوری‌های نوین آموزشی، در مدارس و راهبری مؤثر کلاس درس آنلاین، با هماهنگی دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات، تعدادی رویداد آموزشی به‌صورت آنلاین و با بهره‌گیری از اساتید مجرب و متخصص دانشگاهی، پژوهشگران و کارآفرینان حوزه فناوری‌های نوین آموزشی از روز چهارشنبه ۴ اسفند تا روز شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۰ برگزار می‌گردد.

پدیده فناوری‌های نوین اطلاعاتی و تأثیری که بر جنبه‌های گوناگون زندگی دارد، به ظهور تحولات بنیادین در جوامع بشری منجر شده است و با سرعتی چشمگیر جهان را تحت تأثیر قراردادِ است. توسعه روزافزون ابزارهای مبتنی بر این فناوری‌ها و سرعت تطبیق آن با نیازمندی‌های بشری که شکل جدیدی از محیط یادگیری و تعاملی خلّاق، فعّال و فراگیر ایجاد شود. ازاین‌رو تمام تلاش خود را بکار بستیم تا دوره‌های تخصصی و کاربردی را در رابطه با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین در آموزش و روش‌های تدریس آنلاین برای معلمان و مدیران مدارس کشور برگزار کنیم.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، وی افزود: علاقه‌مندان به شرکت در رویدادهای آموزشی می‌توانند از طریق سامانه مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان ltms.medu.ir و لینک ورود به جلسات آنلاین، شناسه کلاس و گذرواژه مربوط به هر رویداد آموزشی را دریافت کنند.

انتهای مطلب// ا.م

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری