کد خبر: ۵۱۳۶۸
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
سازمان حج و زیارت اعلام کرد: براساس مصوبه جدید هیأت دولت، دفاتر خدمات زیارتی و فعالیت‌های مرتبط با آن‌ها مشمول تعرفه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های بخش «صنایع» و «قانون توسعه صنعت ایرانگردی» شدند.

به گزارش تجارت امروز، به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، با پیگیری‌های انجام‌شده بند ۱۴ پیشنهادی این سازمان به آیین‌نامه اجرایی قانون صنعت ایرانگردی و جهانگردی مصوب سال ۱۳۷۰ با موضوع زیر که ابتدا در کمیسیون اقتصادی هیأت دولت مصوب شد و برای تایید نهایی به هیأت دولت فرستاده شد نهایتا  توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هیأت دولت مطرح و تصویب شود و در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۴ توسط معاون اول رییس‌جمهور به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ شد.

بر این اساس این مصوبه، دفاتر خدمات زیارتی و فعالیت‌های مرتبط با آن‌ها مشمول تسهیلات پیش‌بینی‌شده در آیین‌نامه اجرایی قانون توسعه صنعت ایرانگردی شدند.

هیات وزیران برای همسو کردن آیین‌نامه اجرایی قانون توسعه صنعت ایرانگردی با قانون موصوف، به منظور برخورداری دفاتر خدمات زیارتی و فعالیت‌های مرتبط با آن‌ها از تسهیلات پیش‌بینی‌شده در این قانون و آیین‌نامه آن، با الحاق یک ماده به آیین‌نامه و اصلاح آن موافقت کرد.

بر این اساس، دفاتر خدمات زیارتی و تمام فعالیت‌های مرتبط با امور حج و زیارت در زمینه ایجاد تأسیسات و ارائه خدمات به منظور برگزاری تورها و سفرهای زیارتی اعم از اعزام ایرانیان به اماکن زیارتی خارج از کشور و همچنین ورود زائران سایر کشورها برای زیارت اماکن زیارتی ایران نیز مشمول تسهیلات پیش‌بینی‌شده در قانون یادشده و این آیین‌نامه می‌شوند.

دفاتر و شرکت‌های زیارتی از این به بعد از هر نظر اعم از سوخت، آب و برق، عوارض، مالیات و وام بانکی مشمول تعرفه‌ها، مقررات و دستورالعمل‌های بخش صنایع هستند.

 

انتهای خبر//

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری